Działanie grzybów witalnych chaga

Lecznicze właściwości grzybów witalnych znane są od wielu lat. Grzyby witalne dostarczają naszemu organizmowi wielu potrzebnych witamin, są źródłem potasu, wapnia, magnezu czy żelaza. Coraz częściej decydujemy się na terapię leczniczą za pomocą tychże grzybów. Stosuje się ją zazwyczaj w celu wzmocnienia ogólnego systemu immunologicznego oraz w walce z powstającymi komórkami nowotworowymi.

 

grzyby witalne chaga

Grzyby witalne są ciężko dostępne w ich naturalnej postaci. Alternatywę stanowią lecznicze ekstrakty, sprzedawane w wielu sklepach za rozsądną cenę.

Lecznicze działanie grzybów chaga

Grzyby chaga to najprawdopodobniej najsilniejsze w swoim działaniu grzyby lecznicze. Rosną one w lasach dalekiej północy, a ściślej na pniach brzóz, z których czerpią naturalną energię. Grzyby chaga zwane są różnorako: „Grzyb nieśmiertelności”, „Dar Boga”, „Diament Puszczy” czy „Królowa roślin”. Warunki w jakich występuje pozytywnie oddziałują na ich prawdziwą wartość leczniczą dla luorganizmu. Chaga zawiera kwas pantotenowy (witamina B5) potrzebny do prawidłowego funkcjonowania nadnerczy i układu pokarmowego. Bogata jest w potas, wapń, miedź, cynk i żelazo oraz betagluten – dbający o nasz układ odpornościowy.

Jak działają grzyby witalne?

Fakty co do niezwykłych mocy leczniczych grzybów witalnych są niezaprzeczalne. Chińczycy wierzą, że grzyby chaga przedłużają życie. Mieszkańcy Syberii regularnie pijący wywar z tychże grzybów, żyją nawet 30 lat dłużej. Poza tym grzyby te pozytywnie działają na redukcję stresu. Z badań naukowych wynika jasno, że skutecznie chronią ludzkie DNA, przedłużają życie oraz hamują rozrost guza mózgu. Zawierają także nadtlenek dysmutazy, blokujący działania wolnych rodników, zapobiegający starzeniu się i niszczeniu organów.

Popularność grzybów witalnych rośnie z roku na rok. Korzyści płynące z ich spożywania są naprawdę ogromne, a cena jak najbardziej atrakcyjna.

Artykuł z kategorii Dieta, Wyróżnione, Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page