Drukowanie podstawą w pracy

Nie jednokrotnie projekty w pracy robione są przy pomocy programów komputerowych. Wszelakie teksty są pisane na komputerach, a obrazy są pobierane z Internetu. Lecz co, gdy trzeba pokazać swój plik poza komputerem? Gdy trzeba przenieść go na papier nie ma sensu przepisywać tekstu czy przerysowywać szkicu. Od tego są przecież drukarki. Drukarki różnych firm, o różnych modelach czy chociażby innych sposobach drukowania. Drukarki atramentowe są najtańszym rozwiązaniem, lecz ich eksploatacja jest zazwyczaj droga. Drukarki igłowe już dawno odeszły w niepamięć, lecz dalej są wykorzystywane w niektórych firmach, szczególnie, gdy trzeba wydrukować coś w wielu kopiach, ponieważ koszty eksploatacji są niewielkie, jednakże jakość daje wiele do życzenia. Najlepszą opcją dla użytkownika typowego biura najlepszym wyborem może być drukarka laserowa. Przystępne ceny (od 300 zł) oraz tonery wystarczające na długi czas sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna oferta nie tylko dla pracowników biur, ale też dla użytkowników, którzy wolą na jeden większy wydatek i spokój na długi czas.

Działanie drukarek laserowych

Wielu ludzi interesuje tylko i wyłącznie efekt drukowania. Wkładają papier i oczekują druku z drugiej strony. Nie wiele osób wie, jak działają drukarki, jednakowoż postaram się was w jak najprostszy sposób uświadomić. W drukarce tej są bębny. Powierzchnie bębnów tych naładowane są ładunkiem elektrostatycznym ujemnym, a środki dodatnim. Następnie laser świeci na bęben, neutralizując ładunki ujemne, na miejsce których przyciągane są cząsteczki lasera. Kolejny walec nanosi ładunek elektrostatyczny kartce papieru, przez który toner z bębna przylega do kartki. Ostatecznie toner zostaje spieczony z kartką i całość zostaje wydana do podajnika. Jak widać, jedynym elementem zużywanym podczas drukowania jest toner. Średnio toner wystarcza na 1000 – 2000 wydrukowanych stron, co w porównaniu z tuszami do drukarek atramentowych (400 – 800 stron) jest ilością, która dla przeciętnej osoby użytkującej drukarkę w domu, wystarczy na długie lata.

Gdzie kupić?

Praktycznie każdy sklep komputerowy ma w dzisiejszych czasach małą kolekcję drukarek laserowych na sprzedaż, jednak gdy komuś nie starcza czasu lub po prostu w pobliżu nie ma żadnego można skorzystać ze sklepów internetowych, jak na przykład tonershop.pl. Przy zakupie drukarki można dokupić od razu toner na zapas, przy czym należy pamiętać, że nie wszystkie tonery pasują do danego typu drukarek. Na przykład do drukarki Dell – 2330d/dn należy szukać tuszu dell pk492. Na każdym opakowaniu tonerów napisane jest, do jakich drukarek pasuje, więc wystarczy tylko poszukać opakowania ze swoim modelem drukarki.

Bez drukarki jak bez ręki

W obecnych czasach ciężko jest zrobić jakikolwiek projekt do pracy czy szkoły bez drukarki. Gdy dojdziesz w końcu do tego, że drukarka jest bardzo przydatna, wiedz, że warto kupić drukarkę laserową.

Artykuł z kategorii Sprzęt
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page