Drewniany taras w ogrodzie – sposób na wypoczynek

Wiosna to idealny czas na wypoczynek po długiej i szarej zimie. Warto przysiąść na zewnątrz i korzystać z pierwszych ciepłych dni, które oferuje kwiecień. Gdzie cieszyć się rozkwitającymi wokół pąkami kwiatów i śpiewem ptactwa? Taras to idealne miejsce na krótki wypoczynek, oderwanie się od domowych obowiązków czy urządzenie niedzielnego obiadu przy grillu.

taras ogrodowyTaras to idealna konstrukcja ogrodowa, która w zależności od wybranego materiału – drewna czy kamienia którym taras będzie wykończony, czy sposobu wykonania konstrukcji może być kosztowny, lub dopasowany do budżetu domowników. Drewniany taras, który możemy wykonać samodzielnie (jeżeli posiadamy odpowiednie zdolności budowlane), lub zlecić doświadczonej firmie oferującej tarasy drewniane budowane na zlecenie.

Drewniany taras – tani, funkcjonalny i estetyczny!

Budowa tarasu wiąże się z podjęciem kilku kluczowych decyzji. Już w fazie projektowej ważne jest określenie jego powierzchni oraz rodzaju zadaszenia. Drewniany taras ciągle cieszy się dużą popularnością, mimo wkroczenia na rynek produktów drewnopodobnych. Koszty budowy tarasu drewnianego związane są głównie z wyborem gatunku drewna. Podłoże powinno być twarde i stabilne, warto je także zabezpieczyć przed przerastaniem chwastów między deskami.

Budowa tarasu na gruncie czy na palach?

Taras na gruncie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują budowę na poziomie terenu. Pozwala to zmniejszyć koszta materiałów oraz nakładu pracy. W takim przypadku niezbędne jest jednak zaizolowanie materiałów przed możliwością nadmiernego zawilgocenia poprzez ułożenie izolacji przeciwwodnej. Wykonanie tarasu umieszczonego na palach jest nieco bardziej skomplikowane. Słupy powinny zapewniać stabilność całej konstrukcji, dlatego ważny jest dobór ich ilości. Należy pamiętać, że słupy wymagają fundamentów. Co więcej, najczęściej projektanci decydują się na strukturę żelbetonową zamiast drewnianej.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page