Domofony do drzwi jako idealna kontrola dostępu

domofonyDomofony są od zawsze. Czy kiedykolwiek bawiłeś się budując połączenie głosowe z dwóch puszek i sznurka? To oczywiście nie jest elektronika, ale jak najbardziej jest to prymitywny domofon.

Domofony głównie są bardzo prostymi urządzeniami analogowymi z mikrofonu i głośnika w jednej jednostce. Wystarczy uruchomić zestaw przewodów z jednej jednostki do drugiej. Domofony, takie jak te z cyfrowej akustyki, korzystają z sieci i są najnowszym sposobem podłączenie wielu domofonów zwłaszcza gdy do ochrony jest kampus wielu budynków. Domofony mogą być również stosowane w drzwiach w celu kontroli dostępu. Jaki rodzaj jest najlepszy dla danej aplikacji? Niektórzy po prostu używają dźwięku, podczas gdy inni dodają wideo do poprawy bezpieczeństwa. Ten artykuł pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj systemu.

Najpierw zastanówmy się nad dwoma rodzajami systemów stosowanych do kontroli drzwi. Są to domofony, które są używane w jednych drzwiach, gdzie wiele osób przechodzi przez kontrolę, jak kamienica i istnieją systemy, które kontrolują wiele drzwi z centralnego centrum bezpieczeństwa, jak w szkole.

domofonyW tym artykule omawiamy konfigurację systemu centrum bezpieczeństwa centralnego. Można wysyłać z komputera w celu zwolnienia drzwi.  Taki układ sprawia, że domofony są podłączone do centralnej jednostki sterującej polecenie. Osoba w biurze centrum dowodzenia lub administracyjnego jest ostrzegana, gdy osoba u drzwi naciska przycisk połączenia. Wtedy może on rozmawiać, a następnie podjąć decyzję, by otworzyć drzwi. Sygnał z komputera jest elektronicznie przesyłany przez sieć do interfejsu na drzwi, które wykorzystuje przewód sterujący do odblokowania zamka elektrycznego. Sygnał może przejść prze przekaźnik lub bezpośrednio do przycisku wyjścia. Problemem z tego systemu jest to, że nie można zobaczyć, kto dzwoni do drzwi.

Domofony można podłączyć do kamery IP obsługującej dwukierunkową transmisję dźwięku i mają połączenia wejścia / wyjścia. Połączenie wejścia służy do wykrycia, gdy przycisk wywołania domofonu jest wciśnięta. To może z pozoru wydawać się łatwe, ale do tego prawa co potrzebne, aby upewnić się, że domofony oraz oprogramowanie do zarządzania wideo są kompatybilne. Ważne jest również, aby umieścić aparat w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu można zobaczyć osoby czekające przed drzwiami.

Artykuł z kategorii Gadżety
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page