Dom Weselny Legionowo – kiedy warto zarezerwować?

dom weselnyJak przyspieszyć termin rezerwacji lokalu na wesele? W Polsce tradycyjnym dniem ślubów jest sobota. Większość młodych par wybiera na swoje wesele ten dzień tygodnia, co sprawia, że znalezienie wolnej sali weselnej bywa trudne. Wiele hoteli, restauracji i domów weselnych ma zarezerwowane soboty na kilka a nawet kilkanaście miesięcy do przodu. Niemniej jednak warto pamiętać, że idąc na drobne ustępstwa można znaleźć salę weselną, na którą nie trzeba czekać rok albo dłużej.

Nie tylko sobota

Wybierając na dzień swojego wesela inny dzień tygodnia niż sobota masz duże szanse, że znajdziesz wolną salę restauracyjną w szybszym terminie. Wesele w czwartek, środę czy niedzielę będzie równie wspaniałe, a nie będzie potrzeby długiego oczekiwania na lokal. Może zatem warto pomyśleć o takim rozwiązaniu problemu z lokalem?

Wybierz mniej oblegany miesiąc

W Polsce funkcjonuje wiele przesądów dotyczących ślubów. Wiadomo, że nie powinno się brać ślubu w maju, a małżeństwo zawarte w miesiącu, którego nazwa zawiera literę „r” będzie szczęśliwe. Wiele osób wierząc w te przesądy wybiera na datę swojego ślubu właśnie miesiące z „r” w środku. Tym samym, jeśli nie jesteś zbyt przesądną osobą możesz wybrać jeden z pozostałych miesięcy, przez co masz szansę na rezerwację sali w szybszym terminie.

Lokal na obrzeżach miasta

Kolejnym sposobem na znalezienie sali weselnej w przystępnym terminie jest wybór lokalu w mniej obleganych miejscowościach. Warto wiedzieć, że większe szanse na rezerwację lokalu będziesz miała wybierając Dom Weselny Legionowo aniżeli w Hotelu „Sobieski” w Warszawie. Wprawdzie wiele osób może uważać, że dom weselny znacznie odbiega standardem od hotelu, ale za to znacznie łatwiej jest zarezerwować tam salę.

Wybierając lokal na przyjęcie weselne warto pamiętać, że o tym jak będą bawili się goście weselni nie decyduje standard restauracji czy hotelu. Niejednokrotne wesela organizowane w lokalach w małych miejscowościach czy remizach są znacznie lepsze i na dłużej pozostają w pamięci aniżeli te odbywające się w dworkach czy pałacykach. Warto także pamiętać, że odkładanie ślubu na kilka lat z powodu braku możliwości zarezerwowania wymarzonego lokalu nie ma sensu.

 

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page