Dobrze mieć odpowiednie zabezpieczenie medyczne

Każda organizowana impreza masowa wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Organizatorzy muszą spełniać szereg wymagań i zapewnić stosowny poziom bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno służb porządkowych, stewardów, ochrony oraz ratowników medycznych. Odpowiednie zabezpieczenie medyczne imprez powinno polegać na wydzieleniu specjalnych pomieszczeń na punkty medyczne, które trzeba wyposażyć zgodnie ze standardami.

Należy zapewnić wszelkie możliwe środki opatrunkowe, podstawowe leki ratujące życie – tlen, kroplówki, zestawy do zastrzyków i wiele innych. Zadbać należy także o bezpieczeństwo ratowników czyli zapewnienie środków ochrony osobistej takich jak rękawiczki czy gogle ochronne. W takim punkcie dyżuruje zazwyczaj jeden ratownik medyczny lub pielęgniarka. Niektóre punkty posiadają też w obsadzie oprócz ratownika również lekarza. W newralgicznych miejscach łatwo dostępnych z punktu medycznego stacjonują karetki pogotowia gotowe w każdej chwili przewieźć pacjenta do odpowiedniego szpitala. Karetki są podzielone na specjalistyczne posiadające w obsadzie lekarza i co najmniej dwóch ratowników medycznych lub pielęgniarkę oraz karetki podstawowe, których skład to co najmniej dwóch ratowników medycznych.

pp9

Obstawy medyczne to także mobilne patrole medyczne, w których skład wchodzą dwaj ratownicy medyczni, pielęgniarki lub ratownicy kpp. Zabezpieczenie medyczne imprez masowych to szereg warunków i postanowień zawartych w planie zabezpieczenia medycznego. Każdy ratownik doskonale zna obowiązujące procedury medyczne i potrafi doskonale poradzić sobie z zaistniałymi problemami. Grupą pierwszego reagowania są patrole medyczne. To one bowiem jako pierwsze docierają do pacjentów potrzebujących pomocy. Ich głównym zadaniem jest udzielenie pomocy medycznej na miejscu zdarzenia a w razie potrzeby przetransportowanie poszkodowanych do punktu medycznego. Część pacjentów samodzielnie zgłasza się bezpośrednio do najbliższego punktu medycznego po pomoc. dopiero w środku personel decyduje czy pacjent wymaga hospitalizacji czy możliwa jest pomoc na miejscu. Obstawy medyczne nie należą do najłatwiejszych prac jakie można podjąć. Ratownicy medyczni praktycznie cały czas mają ręce pełne pracy.

Każdy przypadek nawet błahy jak wydanie plasterka musi zostać udokumentowany, a ratownicy są odpowiedzialni za posiadany sprzęt i leki, z których muszą na koniec pracy się rozliczać. Zabezpieczenie medyczne imprez nie obejdzie się bez przyjęcia pacjentów. Ich ilość zależy od wielkości imprezy oraz czasu jej trwania. Zawsze ktoś będzie potrzebował pomocy.

artykuł powstał przy współpracy z

ERHA plus logo

Artykuł z kategorii Usługi, Zdrowie
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page