Dobór elementów instalacji elektrycznej oraz ich montaż

Instalacja elektryczna to w każdym domu bardzo ważny element, bowiem na chwilę obecną ludzkość jest już w stu procentach od prądu elektrycznego uzależniona. Po prostu ciężko sobie wyobrazić życie bez telewizora, lodówki, komputera, czy tez mikrofalówki, a wszystkie te urządzenia do swojej poprawnej pracy wymagają prądu elektrycznego. Wykonując jednak instalację elektryczną w domu jednorodzinnym, należy zwrócić uwagę na wiele bardzo istotnych szczegółów wykonawczych, które zapewnią nam, przy prawidłowym rzecz jasna przestrzeganiu odpowiednich zasad, wygodę i komfort korzystania z prądu elektrycznego na co dzień.

Odpowiednie rozmieszczenie gniazdek i wyłączników prądu

To zdecydowanie najważniejsza kwestia z punktu widzenia komfortu korzystania z prądu, bowiem w przypadku kiedy niewłaściwie zamontujemy wszystkie gniazdka, możemy mieć problem z odpowiednim i wygodnym rozmieszczeniem urządzeń elektrycznych w domach. Tutaj zaleca się aby w pokojach mieszkalnych gniazdka były montowane na wysokości około jednego metra w odległości jednego metra od narożnika pokoju, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z wiszącymi kablami, zaś ilość gniazdek zagwarantuje nam brak konieczności korzystania z wszelkiego rodzaju przedłużaczy, które niestety negatywnie będą wpływać na estetykę wystroju wnętrz. W przypadku zaś pomieszczeń takich jak kuchnia czy też łazienka, o wiele lepiej będzie zamontować gniazdka na wysokości wyższej, w zasięgu ręki człowieka, bowiem dzięki temu podniesiemy komfort korzystania z prądu w tych pomieszczeniach, szczególnie iż wiele sprzętów kuchennych ustawianych jest na przykład na blacie kuchennym. Jednym słowem trzeba pamiętać o tym aby prawidłowo rozmieścić i usytuować wszystkie wyłączniki i gniazdka elektroinstalacyjne tak, aby zapewnić sobie maksymalny komfort korzystania z niego na co dzień.

Bezpieczeństwo instalacji

To kolejna niesamowicie wręcz istotna kwestia które pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować. Warto tutaj zaopatrzyć się w gniazdka i wyłączniki odpowiedniego producenta który zapewni nam pełne bezpieczeństwo. Mogą to być na przykład wyłączniki oraz gniazdka produkowane przez firmę Kontakt Simon która stosuje odpowiednie zabezpieczenia przepięciowe oraz zabezpieczenia przed dziećmi, które jak wiadomo przez swoje wścibstwo mogą doprowadzić w tym przypadku do bardzo poważnych szkód a w niektórych sytuacjach może przecież nawet dość do tragedii.

Reasumując.

Podsumowując niniejsze porady, musimy zapamiętać przede wszystkim to, iż instalacja elektryczna musi być w pełni bezpieczne dla nas i dla wszystkich domowników, a dodatkowo powinna być starannie rozplanowana zapewniając komfort korzystania z prądu elektrycznego. Tylko w taki sposób możemy powiedzieć, iż instalacja jest zrobiona z głową i korzystanie z prądu nie niesie za sobą żadnych niedogodności ani też zagrożeń.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page