Do Australii

Nie ukrywam, że swego czasu bardzo poważnie zastanawiałem się nad emigracją. Nie jest specjalnie zaskakującym stwierdzenie, że na świecie istnieje całe mnóstwo miejsc, w którym poziom życia jest, niestety dla nas Polaków, wyższy niż w Polsce. Mieliście też takie pomysły? Jak myślicie gdzie chciałem wyemigrować?

australiaJednym z moich pomysłów było zamieszkanie i praca w Australii. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim dlatego, że nieźle mówię po angielsku, a poza tym jeśli już decydować się na emigrację, to dlaczego nie wybrać się do kraju egzotycznego? W końcu chodzi nie tylko o pieniądze (choć absolutnie nie bagatelizuję ich znaczenia), ale również o to, żeby  skonfrontować się z inną kulturą, innym spojrzeniem na świat. W przypadku Australii byłaby to jeszcze zupełnie odmienna fauna i flora.

O Australii wiedziałem niewiele. W młodości byłem pod dużym wrażeniem pierwszego tomu przygód Tomka Wilmowskiego „Tomek w krainie kangurów” Alfreda Szklarskiego. Książkę Szklarskiego fantastycznie się czytało, a do tego była wprost najeżona przypisami z informacjami na temat miejsc odwiedzanych przez bohaterów, spotykanych przez nich zwierząt czy historycznych zdarzeń, które miały wpływ na ich losy. Wiedziałem też, że w Australii jest bardzo niska gęstość zaludnienia (jeśli się nie mylę, mniejsza jest tylko w krainach polarnych, Rosji i Kanadzie), że skaczą po niej kangury, chodzą krokodyle i gigantyczne pająki. Wiedziałem też, że rdzenną ludnością tego państwa są Aborygeni, którym przypisuje się wynalazek bumerangu i didjeridoo – instrumentu, który czasami wykorzystuje się w muzyce etnicznej. Nic ponadto.

Mimo to, byłem już zdecydowany wpisać frazę „Australia praca” w wyszukiwarce i ruszyć na poszukiwanie przygód i bogactwa, niczym poszukiwacze złota w czasach dzikiego zachodu. Potem zacząłem się zastanawiać, jak ja z tej Australii przyjadę do domu na święta? Nijak – zdecydowałem, że jeśli wyemigruję to do europejskiego kraju.

Artykuł z kategorii Praca
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page