Dlaczego i jak warto dbać o mięśnie u dzieci?

Człowiek ma od 400-600 mięśni, z których każdy pełni istotną dla organizmu funkcje. Nawet najmniejsza czynność wymaga uruchomienia wielu mięśni. Prosty uśmiech angażuje kilkanaście z nich, nie mówiąc o bardziej skomplikowanych czynnościach. Zobaczmy zatem dlaczego i jak warto dbać o mięśnie u dzieci.

Prawidłowa postawa

Jedną z ważniejszych funkcji mięśni, zwłaszcza tych wokół kręgosłupa, jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała. To właśnie dzięki nim możemy schylać się, podnosić coś, czy po prostu chodzić i biegać. Utrzymanie mięśni w dobrej kondycji jest niezwykle ważne, bo to one pomagają przeciwdziałać skrzywieniom kręgosłupa. To właśnie na wzmacnianiu mięśni kręgosłupa polega gimnastyka korekcyjna, czyli podstawowe oręże do walki o prawidłową postawę ciała.

Prawidłowe odżywianie

W walce o prawidłowy rozwój mięśni bardzo pomocne jest prawidłowe odżywianie. Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednia ilość białka – podstawowego budulca mięśni. Spore znaczenie mają jednak również witaminy i minerały, które pomagają mięśniom prawidłowo się rozwijać. Z tego powodu warto zadbać o zbilansowaną dietę, a gdy widzimy, że to za mało, to wspomagająco zastosować lek na wzmocnienie mięśni. Pomoże on uzupełnić powstałe niedobory witamin i minerałów, dzięki czemu mięśnie staną się mocniejsze.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze kilka słów o aktywności fizycznej. To właśnie ona pomaga dbać o mięśnie. Dlatego chcąc zapewnić dziecku prawidłową postawę i zdrowy rozwój mięśni należy zadbać o to, by miało ono odpowiednią dawkę ruchu i jak najmniej czasu spędzało w pozycji siedzącej.

Sprawdź jak skomponować prawidłową dietę dla dziecka na: http://www.sanostol.pl/odzywianie/zdrowa-prawidlowa-dieta-dziecka-jak-skomponowac

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page