Dlaczego czujesz się zmęczony?

„Ach jestem zmęczony, ach jak chce się spać…” jeśli słowa tej piosenki oddają Twoje samopoczucie każdego poranka to znak, że jesteś nie tylko zmęczony, ale prawdopodobnie przemęczony. Spróbuj więc zdiagnozować przyczynę takiego stanu i usunąć ją, a z pewnością poczujesz się lepiej.

Jak to zrobić? Tego dowiesz się czytając niniejszy artykuł. Zapraszam do lektury!

Doba jest za krótka

Jeśli uważasz, że Twoja doba jest za krótka, to znak, że właśnie odkryłeś przyczynę Twojego zmęczenia. Oznacza to, że bierzesz na siebie za dużo i po prostu nie jesteś w stanie fizycznie wykonać wszystkich zaplanowanych rzeczy. Receptą na taki stan rzeczy są ostre cięcia: musisz z czegoś zrezygnować. I nie mów, że się nie da, bo musi się dać! Jeśli tego nie zrobisz, to nie pomoże Ci lek na zmęczenie, bo skutkiem może być nieodwracalna utrata Twojego zdrowia.

Szkoda czasu na sen

To zdanie również pozwala od razu zdiagnozować Twój problem. Uważasz, że jest na świecie o wiele więcej ciekawych rzeczy do robienia niż spanie. Owszem, tak faktycznie może być, ale musisz pamiętać, że organizm, który pracuje na wysokich obrotach i ten, który nie ma szansy na odpoczynek zużywa się szybciej. To właśnie dlatego możesz odczuwać ciągłe zmęczenie i tracić radość życia.

Nie mam czasu zdrowo jeść

I kolejne stwierdzenie, które jasno wskazuje przyczyny Twojego samopoczucia. Znów pośpiech i znów rezygnacja z podstawowych zasad zdrowego życia. Odżywianie to nie tylko przyjemność, ale również, a może przede wszystkim, sposób na dostarczenie organizmowi koniecznych składników odżywczych. To one są siłą napędową i od nich zależy, czy będziesz mieć energię, by zrealizować zamierzone cele. A zatem nie dziw się, że jesteś zmęczony, lecz zacznij zdrowo się odżywiać.

Artykuł z kategorii Zdrowie

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page