DIY, zrób to sam w naszym kraju

DIYModa na DIY czyli „zrób to sam” przywędrowała niedawno także do naszego kraju. Jednak to co do nas zawitało jest czymś innym niż porady i instrukcje zebrane w starej książce pt.:”Zrób to sam”, która bardzo często gościła na półkach regałów w czasach jeszcze PRLu. Czym są te różnice? Obecnie tematyka DIY to sposoby na nowoczesne urządzenie wnętrza, zrobienie różnych dodatków a także dekoracji do domu używając najróżniejszych elementów i rzeczy. Często jest to także samodzielne wyszywanie np. rękawic kuchennych czy też poduszek itp.
W polskim internecie jak grzyby po deszczu powstają blogi o tematyce DIY a także różne portale internetowe traktujące o temacie „zrób to sam„. Czy faktycznie warto się tym zainteresować? Na to każdy musi znaleźć odpowiedź samodzielnie jednak by to ułatwić warto przedstawić różne instrukcje a także rzeczy, które ostatnio znalazłem właśnie w tego typu serwisach.

  • Podstawą na blogach DIY i portalach internetowych są porady i instrukcje dotyczące renowacji mebli. Rozwiązanie, które najbardziej przykuło moją uwagę to komody i szafy obłożone starymi gazetami a na końcu polakierowane. Jeśli ktoś tego nie potrafi sobie wyobrazić lub nie widział to polecam.
  • Dla osób bardzo nietuzinkowych wydaje się wykonanie łóżka ze starych palet magazynowych! Ramę wystarczy odpowiednio przygotować a na to położyć materac i voilà!
  • Inne pomysły, które znaleźć można na internecie to regały i półki wykonane ze starych drewnianych skrzynek czy też różne prace ręczne w stylu: poszewek w kształcie np. psa, kota z doszytymi merdającymi uszami.
  • Także w sferze oświetlenia można znaleźć wiele pomysłów jak choćby ręcznie wykonywane klosze z różnych materiałów czy też klosze wykonywane z różnych dziwnych metalowych pozostałości.

Jednym słowem w temacie DIY wszystko co mamy pod ręką i co znajduje się w naszym domu a wcześniej było nie przydatne i nie używane może przysłużyć się do zrobienia w efekcie jakieś nietuzinkowej rzeczy.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page