DIY dla każdego

Cała idea DIY jest już bardzo stara i znana od dawna. W Polsce wraca do wszystkich łask dzięki rozpowszechnieniu internetu. Wystarczy, że wpiszemy DIY, Do It Yourself lub Zrób to sam a naszym oczom objawi się setka o ile nie tysiące najróżniejszych blogów lub stron poświęconych tej tematyce.

Co można wykonać

W niektórych krajach samo to określenie Do It Yourself określa również (co ciekawe) sklepy z przyrządami i akcesoriami typowymi dla majsterkowiczów czy też osób, które chciały samodzielnie coś wykonać.

A co można spotkać lub obejrzeć na tego typu stronach/blogach? Zazwyczaj są to:

  • Ręcznie tworzone ubrania lub ubrania, które autor przerabia własnoręcznie by wyróżniały się pośród innych
  • Wypieki domowe (słodycze, ciasta itp.)
  • Ozdoby zarówno świąteczne jak i na każdą okazję. Ciekawymi pomysłami z którymi można się spotkać są ozdoby wykonywane właśnie ze słodyczy (wg. mnie super pomysł)
  • Przyrządy i rzeczy typowo wnętrzarskie jak np.: półki, stoliki, regały i inne mniejsze akcesoria wyposażenia wnętrz.

Pomysły dla Każdego

Łóżko z palet

Poniżej coś dla osób, które chcą samodzielnie spróbować swoich sił. Na pierwszy ogień: łóżko lub meble z palet – brzmi dosyć abstrakcyjnie ale efekt jest całkiem interesujący.

Samo wykonanie nie powinno sprawić problemu ponieważ wystarczą trzy palety, grunt do drewna, farba, którą pomalujemy całość (kolor oczywiście dowolny – zależy jak nam pasuje do sypialni), papier ścierny bądź szlifierka a do tego coś czym to pomalujemy czyli pędzelek albo wałek lub pistolet.

Teraz wystarczy, że palety dokładnie oszlifujemy, zagruntujemy, pomalujemy farbą do drewna i można połączyć je kładąc na nich materac. Czy jest wygodne? To już każdy musi sprawdzić z osobna na pewno jest tanie i szybkie do wykonania a efekt pozytywnie zaskoczy wszystkich gości.

Broszka z filcu

Drugi pomysł na własnoręczne przygotowanie jakiejś ozdoby znalazłem na:  zrobiszsam.muratordom.pl tym razem coś prostszego bowiem jest to broszka w kształcie sowy zrobiona z filcu. Przygotowanie równie proste i tanie jak w przypadku łóżka. Zachęcam do odwiedzenia strony i zobaczenia instrukcji krok po kroku wraz ze zdjęciami.

 

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page