Dieta na cellulit

Jest to niewątpliwie jedno z tych zjawisk, które spędza sen z powiek wielu kobietom. Na temat owej pomarańczowej skórki powiedziano już bardzo wiele, napisano już bardzo wiele, aczkolwiek nie wszystko, co zasłyszymy i przeczytamy jest prawdą. Faktem jest natomiast to, że jednym z istotnych elementów wpływających na rozwijanie się zjawiska cellulitu jest nasza dieta. Ta powinna być zróżnicowana, aczkolwiek w tym miejscu chcemy wskazać konkretnie na obecność białka w codziennym sposobie odżywiania.

Jak się go pozbyć?

Tu i ówdzie można, bowiem usłyszeć, iż w kontekście pozbywania się cellulitu bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie diety Dukana, aczkolwiek może ona mieć wpływ na wiele innych aspektów naszego zdrowia, naszego organizmu i niekoniecznie jest to wpływ pozytywny. Dlatego też w kontekście pozbywania się, cellulitu stosowanie diety Dukana nie zawsze jest właściwym krokiem. Jednakże można w tym miejscu wskazać na inny, znacznie mniej restrykcyjny sposób odżywiania się, a chodzi mianowicie o dietę 2/0. Polega ona na spożywaniu dwa razy w ciągu tygodnia białka i to w dosyć sporych ilościach. Przez pozostałe dni w tygodniu można spożywać cokolwiek innego, pod warunkiem, że w ograniczonych ilościach i oczywiście powinno to być stosunkowo zdrowe. Taką dietę warto stosować aż do momentu pozbycia się cellulitu, a nawet można ją stosować później w celach profilaktycznych. W jaki sposób taka dieta działa?

Apetyt na białko

Zasadniczo musimy w tym miejscu wskazać na to, iż białka hamują nasz apetyt, a poza tym również zapobiegają one zjawisku zatrzymywania się wody w naszym organizmie oraz wszelkim obrzękom. Można jeszcze mówić o zwiększonej odporności naszego organizmu jak również o tym, iż w tej sytuacji możemy mówić o dużej przyswajalności takiego składnika pokarmowego, jakim są białka. Taka dieta daje nam znacznie więcej swobody, jest łatwiejsza do zastosowania i jest również bardziej bezpieczna, a więc tym samym chcąc pozbyć się cellulitu, warto właśnie na taki sposób odżywiania się przestawić, bo zdrowie mamy jedno.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page