Diabeł tkwi w szczegółach, czyli urządzanie wnętrz

Gdy etap budowy domu lub zakupu mieszkania mamy już za sobą pozostaje jedynie jego wykończenie i cieszenie się swoimi własnymi „czterema kątami”. Brzmi bardzo łatwo, lekko i przyjemnie. Nic bardziej mylnego, jeśli nie znajdujemy się na liście najbogatszych ludzi miesięcznika „Forbes”. Może trochę w tym przesady, jednak ponad 80 % ludzi jest zaskoczonych wielkością wydatków na wykończenie i aranżację wnętrz. Lepiej dobrze przeliczyć przyszłe koszty związane z dekorowaniem naszego domu, aby nie obudzić się pewnego dnia z pustymi kieszeniami oraz debetem na koncie. Jak to zrobić, aby w miarę dokładnie oszacować koszty związane z tą inwestycją?

lazienka4To wszystko zależy od tego, na jakie materiały wykończeniowe się decydujemy, czy planujemy przyjąć strategię „jak najtaniej”, czy też „jak najlepiej”. Obecnie na rynku można wybierać i przebierać w przeróżnych ich stylach, formach, kształtach. Meble mogą być zrobione tradycyjnie z drewna lub też dla osób bardziej nowoczesnych, podążających za najnowszymi trendami – ze szkła, metalu, plastiku. Wszystko zależy od pomysłu i możliwości finansowych. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie procesu, jakim jest fornirowanie, w przypadku, gdy osoba decyduje się na wykorzystanie starych mebli i chce nadać im nowy, świeży wygląd. Fornirowanie to pokrywanie materiału, najczęściej drewnianego lub drewnopodobnego, warstwą drewna o wyższej jakości – forniru, dzięki czemu przy obniżonym koszcie można zbudować dany produkt (np. front mebli, drzwi), tak aby wyglądał jak zbudowany z litego i cenniejszego drewna.

Jeśli natomiast osoba ma „grubszy portfel”, czyli większe możliwości finansowe podczas dokonywania aranżacji wnętrz swojego domu może zdecydować się na zatrudnienie pracowni stolarskiej, która wykona meble jej własnego projektu lub też projektu wyspecjalizowanych w tym zakresie osób.

Jak widać, ilość możliwych rozwiązań jest ogromna, można więc wybierać i przebierać w nich. Ewentualnie jeszcze jedną opcją jest odświeżanie wnętrza domu co kilka sezonów, aby podążać za najnowszymi trendami lub też po prostu nadać mu nowy wygląd, czy też zwiększyć jego funkcjonalność.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu:

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page