Dexter Sezon 3

Dexter Sezon 33 sezon serialu Dexter wypuszczony przez Showtime zobaczyliśmy w 2008 roku. 1 epizod tego sezonu przyciągnął przed telewizory ponad milion widzów! Serial zaczyna się polowaniem głównego bohatera na niejakiego Frebbo, dilera narkotyków oskarżonego o zabójstwo kobiet.

Wbrew kodeksowi Harrego

W wyniku przypadku Dexter nie dość że nie zabija Frebbo to w dodatku zabija zupełnie obcą osobę. Coś takiego jeszcze zupełnie mu się nie przydarzyło, nie za bardzo wie jak pogodzić to ze swoim kodeksem, wpojonym mu przez Harrego. Co gorsza zabity okazuje się być bratem prokuratora, i osobą pomagającą uzależnionej młodzieży.  Dexter w wyniku poszukiwania informacji o Oscarze Prado, sprowadza na siebie ciekawość jego brata Miguela, prokuratora. Z czasem między nim a Dexterem nawiązuje się więź koleżeńska przechodząca w pewnym momencie serialu w przyjaźń. Dexter prosi go nawet aby został jego świadkiem na ślubie z Ritą, która spodziewa się jego dziecka. W między Dexter zabija Frebbo, Miguel praktycznie jest tego świadkiem. Niestety morderstwa nie ustają, giną kolejne osoby, a zabójca w dalszym ciągu zdejmuje z ich ciał fragmenty skóry.

Nowi bohaterowie

Debra Morgan, wraz z nowym partnerem Quinnem, zajmuje się sprawą Zdejmowacza Skór, dzięki partnerowi zdobywa nowego informatora, Antona. Relacje między nimi są z początku dosyć napięte, z czasem napięcie pozostaje ale dochodzi do niego nieco uczucia. Debra przyjmuje się tym, że nowy seryjny zabójca zabija każdego ze świadków z którym rozmawiała, w tym młodego czarnego chłopaka, który pracował dla Frebbo. Miguel próbuje namówić Morgana do umieszczenia na jego liście Obrońcy Ellen Wolf, która w sądzie jest głównym przeciwnikiem Miguela Prady. Argumentuje to faktem, iż przez nią na wolność wychodzą przestępcy, gdyż ta wykonuje swoją pracę nad wyraz zbyt skutecznie. Dexter odmawia. Razem z Miguelem doprowadzają do śmierci skazańca należącego do Bractwa Aryjskiego, to cementuje ich przyjaźń. Dexter jednak w daszlym ciągu nie odkrywa wszystkich kart przed Miguelem. Miguel za to postanawia na własną rękę pozbyć się niewygodnej dla niego byłej kochanki a teraz zbytnio interesującej się jego pracom Porucznik Marii La Guerta.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page