Dekoracje ślubne – podstawy

Czym zajmuje się dokładniej dekorator ślubny? Jakimi zasadami się kieruje przygotowując aranżacje kwiatowe? Czy można go zastąpić i czy samemu da się rade przygotować takie dekoracje ślubne? Poznajmy zatem tajemnice pracy dekoratora ślubnego i weselnego.

Głównym zajęciem dekoratora są dekoracje ślubne , ich projektowanie oraz wykonywanie. Swoją pracę zaczyna od rozmowy z klientem oraz dokładnych wymagań i wyobrażenia klienta jak to ma wyglądać. Oczywiście na każdym roku swojej pracy służy swoją pomocą i radą opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy. Po wykonanym wywiadzie z klientem przystępuje do obejrzenia miejsc, które następnie będzie dekorował. Dekoracje ślubne  dopasowuje i projektuje według tego co zastanie na miejscu we wnętrzu kościoła i sali weselnej. Zwraca uwagę na kolorystykę, ilość wolnego miejsca, stylizację miejsc, itp.

Dekoracje ślubne

Zasady jakimi się on kieruje są dosyć proste. W sumie dekoracje ślubne rządzą się trzema zasadami:

  • Jednolitość koloru – wybrany kolor bądź grupa kolorów powinny być użyte we wszystkich elementach dekoracji ślubnej Łódź oraz weselnej.
  • Jednolitość materiału – wszystko powinno być wykonane z tych samych materiałów.
  •  Spójność pod względem tematyki – stylizacja powinna odzwierciedlać się we wszystkich częściach dekoracji ślubnej Łódź i weselnej.

Dekoracje ślubne to istotna część uroczystości ślubnej, dlatego też dekoratorzy mają coraz więcej pracy. Również powstaje więcej firm trudniących się takimi usługami. Mimo to wiele osób podejmuje się by samemu zaprojektować i przygotować dekoracje ślubne . Myślę jednak że z powyższymi wskazówkami i podanymi zasadami nie będzie to takie trudne. Oczywiście jak każda profesja również dekoracje ślubne wymagają doświadczenia i talentu. Przydają się tu również zmysł plastyczny oraz wyobraźnia przestrzenna.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page