Czym jest lampa LED?

Lampa LED często mylnie nazywana jest żarówką LED. Źródłem światła w lampach LED jest dioda elektroluminescencyjna. Oświetlenie LED nabiera popularności i coraz częściej jest proponowane nam w sklepach przez sprzedawców. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych żarówek. Krąży również wiele opinii na temat oszczędności wynikającej z kupna lampy LED. Czy jest to naprawdę opłacalna inwestycja? Czym różni się tego typu lampa od zwyczajnych żarówek? Czy warta jest swojej ceny? Czy rzeczywiście cechuję się dużą funkcjonalnością, a może stoi za tym jedynie bardzo skuteczny marketing?
Na początku warto zwrócić uwagę na to, że główną przewagą nad tradycyjnymi żarówkowymi jest przede wszystkim trwałość lamp LED. Obecnie możemy kupić lampę LED z trwałością do nawet pięćdziesięciu tysięcy godzin. W praktyce oznacza to, że powinny być one z nami około 30 lat. Brzmi zachęcająco?
Innym dużym plusem jest także charakterystyczny dla nich krótki czas rozpalania do jasności, czyli poniżej jednej sekundy. Po kliknięciu włącznika światło zapala się ekstremalnie szybko.
Ponadto lampa LED jest bardziej odporna od zwykłej żarówki. Kiedy biegające z jednego pomieszczenia do drugiego dzieci, zapalają i wyłączają na przemian światło jest to w stanie zagrozić tradycyjnym żarówkom i spowodować znaczne uszkodzenia.Takie działania wpływają na nie szczególnie niekorzystnie. Jednak lampa LED wykazuję odporność na tego rodzaju czynności. Nie ulegnie ona uszkodzeniu.
Są to niewątpliwe plus tego oświetlenia, które zachęcają do zakupu. Niestety lampy LED wciąż są kosztownym wydatkiem. Zwłaszcza jeśli planujemy wymianę oświetlenia w całym domu. Należy więc dokładnie przekalkulować cenę wybranego przez nas oświetlenia. Po jakim czasie taki zakup ma szansę się zwrócić? Można też spróbować bezpieczniejszej opcji i zamontować na początku takie oświetlenie tylko w jednym pomieszczeniu.

Artykuł z kategorii Dom, Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page