Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy charakteryzuje wysoka jakość usługi. Czym się charakteryzuje druk cyfrowy? Po pierwsze dane do urządzeń drukujących przekazywane są bezpośrednio z komputera. Charakterystyczna jest też szybka realizacja zleceń, ponieważ zarówno faza przygotowawcza, jak i sam druk trwa krótko. Urządzenia wykorzystywane w drukarniach cyfrowych pracują o wiele szybciej od zwykłych drukarek komputerowych. Jakość wykonanych druków cyfrowych jest też o wiele wyższa niż zwykłych.

8627838837_958865d70a_kDruk cyfrowy umożliwia drukowanie na wielu różnych podłożach o różnych gramaturach. Dzięki każdorazowej konieczności odnawiania drukowanego obrazu, daje możliwość personalizacji druku. Oznacza to, że każda kolejna kopia może mieć nadany indywidualny numer, może mieć zmienione poszczególne elementy bądź ogólny wygląd. Druk cyfrowy pozwala na obniżenie kosztów wydruku, ponieważ brak jest konieczności wykonywania druków próbnych.

Drukarnia cyfrowa w Warszawie oferuje druki plakatów, wizytówek, broszurek, ulotek i katalogów dla firm. W ofercie mamy zarówno druk kolorowy jak i czarno – biały. Uzyskane kolory są żywe i dobrze nasycone. Drukujemy materiały biznesowe, reklamowe, materiały konferencyjne, raporty i inne.

W drukarniach cyfrowych wykorzystywane jest wiele rodzajów metod drukowania, wykorzystujące różne substancje chemiczne. Cechuje je różna odporność na czynniki zewnętrzne, różna szkodliwość dla środowiska oraz różna jakość wydruku. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, stosujemy różne metody. Jeśli jesteśmy ekologiczni i za wszelką cenę chcemy chronić środowisko, możemy skorzystać z druku lateksowego bądź ekosolwentowego, który wykorzystuje farby oparte na bazie kwasu mlekowego. Druk tą metodą niestety jest mniej odporny na czynniki środowiskowe.

Drukarnia cyfrowa Warszawa(http://www.copygeneral.pl/) oferuje druki bardzo odporne na działanie środowiskowych czynników zewnętrznych, wykonane metodą solwentową. Niestety w tym przypadku musimy pogodzić się ze szkodliwością dla środowiska. Ale wysoka jakość i trwałość powinna nam to wynagrodzić. Tą metodą wykorzystujemy, jeśli drukowane materiały mają być szczególnie narażone na długotrwałe działanie środowiska zewnętrznego – plakaty, banery reklamowe i tym podobne.

Druk cyfrowy pigmentowy również jest mało uciążliwy dla środowiska. Ale niestety charakteryzuje go niska rozdzielczość, a co za tym idzie, niższa jakość drukowanych materiałów. Zaletą jego jest niska cena.

Najczęściej stosowany jest druk barwnikowy, wykorzystujący barwniki rozpuszczalne w wodzie. Bezsprzecznie jego największą zaletą jest niska cena. Jednak i w tym przypadku cena idzie w parze z jakością, a tutaj szczególnie z niską trwałością. Dlatego drukujmy w ten sposób materiały, które z założenia mają służyć krótko – na przykład ulotki, które i tak wylądują w koszu na śmieci.

Druk cyfrowy cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Jest wykorzystywany głównie w przypadkach, kiedy nakłady są bardzo małe lub małe. Jednak jakość wykonywanych druków jest bardzo duża, porównywalna do offsetu.

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page