Czy warto trenować MMA?

Czy chcielibyście rozpocząć przygodę z treningami sztuk walki?

Jeśli tak, to koniecznie zwróćcie uwagę na MMA. Być może okaże się, że to właśnie ta dyscyplina sportu w największym stopniu odpowiada waszym oczekiwaniom.

W tym artykule przeczytacie o tym czym jest MMA i czy warto trenować MMA.

Co to jest mma?

MMA to dyscyplina sportowa, która łączy w sobie wiele tradycyjnych technik walki. Termin MMA oznacza dosłownie Mieszane Sztuki Walki (ang. Mixed Martial Arts). Reguły MMA wydaja się nie być przesadnie restrykcyjne, ponieważ zezwalają na stosowanie większości chwytów znanych z innych sportów i sztuk walki. Są to między innymi rzuty, uderzenia, dźwignie, duszenie i kopnięcia.

W rzeczywistości jednak MMA posiada bardzo bezwzględne zasady. Zawsze za priorytetowe uznaje się kwestie bezpieczeństwa. Jeśli jakieś zachowanie może wywołać trwały uraz na ciele przeciwnika, to jego stosowanie w trakcie treningów oraz rozgrywek będzie z pewnością niedozwolone. Chodzi przede wszystkim o ciosy w kręgosłup i genitalia, a także o gryzienie i stosowanie dźwigni na zbyt małe stawy. Z zasady walki MMA przeprowadzane są na klasycznych ringach bokserskich lub w tzw. klatkach, czyli ringach w kształcie oktagonu, które otoczonych siatką.

Zalety trenowania MMA

Regularne treningi Mieszanych Sztuk Walki wiążą się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim możemy liczyć na ogólną poprawą kondycji naszego organizmu. Pamiętajmy, ze ćwiczenia wykonywane podczas zajęć MMA posiadają z reguły charakter obwodowy. Oznacza to, że tworzone są w taki sposób, by w ich wykonywanie zaangażowana była możliwie duża grupa mięśni. Prawidłowo przeprowadzane treningi sprawie nie tylko, ze staniemy się bardziej sprawni fizycznie, a nasza siła, wytrzymałość i elastyczność naszego ciała wzrośnie. Z pewnością także staniemy się osobami bardziej wytrwałymi i pewnymi siebie.

Jak zacząć z MMA?

Współcześnie niemal każdy może rozpocząć przygodę z Mieszanymi Sztukami Walki. W większości miast znajduje się choć jeden ośrodek sportu, w którym przeprowadzane są zajęcia MMA. Bez obaw możemy udać się na trening zapoznawczy. To właśnie podczas niego dowiemy się tego, jakie reguły obowiązują w klubie. Z pewnością oprócz nas w zajęciach uczestniczyć będzie choć kilka początkujących osób. Razem będzie nam znacznie łatwiej stawiać pierwsze kroki w nowym sporcie.

Co zabrać na pierwsze zajęcia? Potrzebny będzie odpowiedni strój sportowy. Zalecany jest luźny t-shirt oraz spodenki MMA. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w ochraniacze na zęby, ponieważ nie zawsze można je wypożyczyć na miejscu. Jeśli chodzi o koszulkę i spodenki MMA to lepiej zrezygnujmy ze zwykłych bawełnianych modeli. Ćwicząc w nich moglibyśmy się czuć niezbyt komfortowo. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie profesjonalnej odzieży sportowej wykonanej z materiałów technicznych. W przypadku t-shirtu najlepiej sprawdzi się nowoczesna tkanina rashguard, natomiast spodenki MMA mogą być wykonane z na przykład z mieszanki wysokiej klasy poliestru oraz spandexu.

Artykuł z kategorii Odzież, Sport
Tagi artykułu:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page