Czy warto się ubezpieczać?

Ubezpieczać się czy nie ubezpieczać się…? Oto jest pytanie! Chciałoby się rzec po Szekspirowsku. My uważamy jednak, że ten dylemat wcale nie jest trudny do rozwiązania, a na tak postawione pytanie odpowiadamy: ubezpieczać się! Istnieje bardzo wiele rodzajów ubezpieczeń i bardzo wiele towarzystw, które je oferują. Prawda jest jednak taka, że każdy rodzaj ubezpieczenia można znaleźć na bardzo korzystnych warunkach, wystarczy tylko porównać oferty kilku ubezpieczycieli.

Do najpopularniejszych typów ubezpieczeń należą ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia majątkowe, do których należą ubezpieczenia oc, wypadkowe i chorobowe oraz mienia.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje nie tylko kierowców. Wiele grup zawodowych(np. prawnicy czy lekarze) również, na podstawie przepisów ustaw, jest zobowiązana do wykupienia takich ubezpieczeń, które mają chronić ich klientów przed negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z ich ewentualnych błędów.

Ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe obejmują między innymi wypłatę świadczenia (jednorazowego lub okresowego) w sytuacji, gdy dojedzie do wypadku, wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Zawarcie umowy takiego ubezpieczenia, to gwarancja minimalizacji skutków negatywnych wydarzeń, które mogą wpłynąć na zmniejszenie zdolności zarobkowych ubezpieczonego.

Ostatnim rodzajem ubezpieczeń majątkowych są, chroniące przed skutkami utraty lub zniszczenia mienia. Obejmują one między innymi ubezpieczenie mieszkania od kradzieży, ubezpieczenie wyposażenia mieszkania, samochodu, a także każdej innej wartościowej rzeczy. Dają one komfort psychiczny gwarantujący, iż w razie kradzieży czy zniszczenia naszego dorobku odzyskamy jego równowartość.

Więcej o ubezpieczeniach majątkowych znajdziecie na: www.twojekspert.pl/ubezpieczenia-majatkowe.

Dlatego na pytanie postawione na początku jeszcze raz odpowiadamy: ubezpieczać się!

Artykuł z kategorii Biznes

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page