Czy warto inwestować we wspomnienia? – zakres fotografii ślubnej

Patrycja & PawełO tym dniu marzą małe dziewczynki, a te już nieco starsze wkładają sporo wysiłku, by był magiczny i jedyny w swoim rodzaju. Ślub, bo to on stanowi przedmiot rozważań, poprzedzony jest długotrwałymi przygotowaniami. Ich elementem jest decyzja dokonana przez przyszłą parę młodą o zatrudnieniu fotografa, który uwieczni piękne chwile. Czy warto ponieść z tego tytułu większe koszty? Za co wówczas naprawdę płacimy?

Reportaż ślubny rozpoczyna się z chwilą przygotowań przedślubnych, a kończy na oczepinach. Warto zapytać fotografów czy posiadają, wymagane podczas wykonywania zdjęć w kościołach i wydawane przez odpowiednią kurię, uprawnienie do fotografowania uroczystości tego typu. Fotografowanie przygotowań ślubnych opiera się głównie na podglądaniu panny i pana młodych w momencie ostatnich poprawek stroju, uwiecznieniu pojazdu, którym porusza się przyszłe małżeństwo w drodze do kościoła oraz gości pod nim wyczekujących. Następnie odbywa się ślub i wesele – główne cele zlecenia. Na tym jednak nie należy poprzestać – w zakres fotografii ślubnej wchodzą także studyjna, bądź plenerowa sesja dzienna lub nocna, które ukazują emocje pary młodej i stanowią wspaniałą pamiątkę na przyszłe lata.

Niewątpliwą zaletą przy zatrudnianiu fotografa jest możliwość skomponowania indywidualnej oferty przez klientów, perfekcyjnie dostosowanej do ich potrzeb lub wybór jednego z przygotowanych pakietów ślubnych, jak u tego fotografa ze Szczecina – lukaszpopielarz.pl. Ponadto niektóre z ofert zawierają możliwość uwiecznienia ceremonii przez dwóch fotografów. Atutem jest tu pokazanie odmiennych spojrzeń na to samo wydarzenie – fachowcy dzielą się wówczas pracą tak, by uchwycić nawet najdrobniejsze detale uroczystości.

Fotografia ślubna nie opiera się jednak tylko na samym wykonywaniu zdjęć. Ważna jest tzw. postprodukcja, czyli ich retusz w programach do obrabiania fotografii. Fakultatywnie obejmować ona może także zamówienie albumu pamiątkowego, fotoksiążek dla gości lub wydrukowanych w różnych formatach zdjęć. Bardzo modna stała się także fotoprezentacja stanowiąca kilkuminutowy skrót ślubu i wesela. Taki pokaz zdjęć wraz z podkładem muzycznym to doskonały upominek dla osób, które nie mogły pojawić się w tym ważnym dniu. Coraz częściej fotografowie udostępniają wyselekcjonowane przez parę młodą zdjęcia na swoich stronach internetowych w postaci galerii chronionej hasłem. Otrzymany później link mogą przekazać rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Współcześnie, decydując się na zamówienie fotografa na ślub możemy spodziewać się doboru najlepszego sprzętu, stworzenia wyśmienitego oświetlenia i uwiecznienia nawet najmniejszych szczegółów tego ważnego wydarzenia. Propozycji przygotowanych pakietów jest na tyle dużo, że niemal każdy znajdzie od razu coś dostosowanego do siebie. Wystarczy jedynie zapamiętać zasadę, że im szerszy zakres fotografii ślubnej, tym większa cena takiej oferty.

Artykuł z kategorii Usługi
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page