Czy niemiecki to wciąż atrakcyjny język na rynku pracy?

Decydując się na naukę języka obcego zwracamy uwagę nie tylko na jego brzmienie czy popularność, ale również na to, czy może pomóc on nam w naszym życiu. Wiele osób decyduje się na naukę języka, który pomoże im w zdobyciu dobrej pracy. Z tego właśnie powodu dużą popularnością cieszył się język niemiecki. Czy jednak nadal jest tak atrakcyjny dla pracodawców? Czy warto się go uczyć? Przekonajmy się.

Niemiecki – konieczny jeśli decydujesz się na emigrację

jezyk NiemieckiW dzisiejszych czasach wciąż wielu naszych rodaków decyduje się na wyjazd za granicę. Oferty pracy w Niemczech wciąż kuszą wysokim wynagrodzeniem. Niestety, osoby, które nie znają języka nie mogą liczyć na atrakcyjne oferty. Niemiecki rynek pracy jest bowiem coraz bardziej wymagający. Większą szansę na odniesienie sukcesu mają więc osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę a przy tym potrafią dobrze porozumiewać się językiem obcym. Jeśli więc rozważasz wyjazd do kraju naszych zachodnich sąsiadów koniecznie popraw swoją znajomość języka niemieckiego. To naprawdę się opłaca. Tym bardziej, że osoby, które znają język niemiecki mają również mniej problemów ze wspinaniem się po kolejnych stopniach kariery.

W Polsce nadal potrzebni pracownicy z językiem niemieckim

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że znajomość języka niemieckiego przydaje się nie tylko podczas pobytu za granicą, ale również w przypadku osób pracujących w naszym kraju. Wiele polskich przedsiębiorstw prowadzi sprzedaż swoich produktów i usług nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Niemcy, są jednym z krajów, które są otwarte na współpracę z Polską, dlatego też osoby, które potrafią porozumieć się z klientami pochodzącymi z tego kraju są bardzo pożądani i mogą liczyć na lepsze warunki zatrudnienia.

Również osoby, które potrafią tłumaczyć pisma i dokumenty z języka polskiego na niemiecki oraz z niemieckiego na polski mogą mieć pewność, że znajdą pracodawców zainteresowanych ich usługami.

Branże, w których warto znać niemiecki

Przyjrzyjmy się w jakich zawodach język niemiecki jest szczególnie mile widziany. Przede wszystkim warto znać go w budownictwie. Niemcy cenią naszych fachowców i chętnie korzystają z ich usług. Jeśli pracownicy budowlani dodatkowo znają język niemiecki mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie. Podobnie jak inni fachowcy – spawacze, tokarze, hydraulicy lub operatorzy maszyn. Znajomość języka niemieckiego przydaje się również pielęgniarkom, które noszą się z zamiarem emigracji.

W Polsce język niemiecki powinni znać kierowcy oraz pracownicy obsługi klienta oraz przedstawiciele handlowi. Kandydaci na te stanowiska, którzy znają niemiecki mają znacznie większe szanse na zdobycie zatrudnienia.

Podsumowując, język niemiecki w żadnym stopniu nie stracił na popularności. Wciąż przydaje się zarówno w naszym kraju, jak i podczas pracy za granicą. Warto więc zacząć nadrabiać swoje zaległości. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach skuteczna nauka niemieckiego jest naprawdę możliwa. Obecnie mamy bowiem dostęp do nowoczesnych kursów oraz szkoleń, które sprawiają, że nauka nie musi być trudna.

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page