Czołowi polscy tenisiści

Ostatnie wydarzenia w świecie polskiego tenisa sprawiły, że coraz więcej osób zaczęło doceniać go jako dyscyplinę sportową a także niewątpliwie powiększyła się rzesza fanów tego sportu. Co wpłynęło na tak pozytywny rozwój tej dyscypliny w naszym kraju w ostatnich miesiącach?

Bez wątpienia do tak dużego rozgłosu tenisa ziemnego przyczyniły się ostatnie zwycięstwa a także dokonania trójki zawodników: Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota.

Trójka tych zawodników dodatkowo w 2013 roku została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Zasługi. Tenisistka Agnieszka Radwańska otrzymała Złoty Krzyż Zasługi natomiast panowie otrzymali Srebrny Krzyż Zasługi.

Jak wygląda biografia tych zawodników? Jakie mają osiągnięcia i jak zaczynali?

Agnieszka Radwańska urodziła się w 1989 roku w Krakowie. Jest pierwszą tenisistką z Polski, która na kortach tenisowych zarobiła ponad 1milion dolarów (wcześniej nie udało się to żadnej z pań). Jest również drugą kobietą, która dotarła do finału Wimbledonu w 2012roku. Kolejnym ważnym wydarzeniem było dotarcie do półfinału turnieju Australian Open w 2010roku oraz US Open w roku 2011. Oczywiście nie można nie wspomnieć, że Agnieszka ma siostrę Urszulę (młodszą o rok), która również zawodowo gra w tenisa ziemnego.

Jerzy Janowicz natomiast swoje początki z tenisem ziemnym rozpoczynał już w wieku pięciu lat! Urodził się w 1990roku w Łodzi. Jako pierwszy z naszych rodaków dostał się do półfinału turnieju Wimbledonu (a było to w tym roku tj. 2013). Rodzice Janowicza również byli sportowcami (ojciec i matka trenowali siatkówkę). Był finalistą  juniorskich turniejów takich jak m.in.: US Open 2007, French Open 2008 a także był naszym reprezentantem w Pucharze Davisa.

Tekst został opracowany na podstawie źródeł dostępnych w internecie oraz wiadomości dostępnych pod adresem: http://gwizdek24.se.pl/agnieszka-radwanska,1693/

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page