Czego nie może zabraknąć w wakacyjnej walizce?

bagaż

Wysoka temperatura, długie dni i ciepłe wieczory sprawiają, że większość z nas decyduje się na urlop w okresie letnim. Z roku na rok coraz większa liczba naszych rodaków wybiera wypoczynek poza granicami naszego kraju. Biorąc pod uwagę niepewną aurę panującą nad Bałtykiem urlopowicze chętnie wybierają relaks nad Morzem Śródziemnym, Czerwonym czy Czarnym.

Wakacje w kraju

Nad naszym rodzimym morzem sezon urlopowy rozpoczyna się pod koniec czerwca. A le już dwa, trzy tygodnie wcześniej w nadmorskich miejscowościach można spotkać pierwszych turystów. W tym okresie temperatury zarówno wody jak i powietrza nie są wysokie i oscylują w granicy 20-25 stopni Celsjusza. To fantastyczny czas dla tych, którzy nie znoszą upałów, dla ludzi starszych oraz rodzin z dziećmi. Wybierając się na wybrzeże koniecznie trzeba mieć na uwadze kapryśną pogodę. Może zdarzyć się tak, że zimny pochmurny i wietrzny poranek szybko przekształci się w upalny i słoneczny dzień, by po zachodzie słońca ponownie zaskoczyć nas niską temperaturą. Dlatego planując urlop w jednej z nadmorskich miejscowości koniecznie trzeba spakować cały przekrój ubrań.

Wakacyjna walizka

Mając na uwadze wahania pogody obok kostiumu kąpielowego, kapelusza chroniącego przed słońcem i ręcznika na plażę koniecznie trzeba spakować gruby sweter, kurtkę przeciwdeszczową i cieplejsze buty. W naszej torbie nie powinno także zabraknąć balsamu z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych oraz preparatu chroniącego przed ugryzieniami owadów. Warto także spakować akcesoria do golenia czy depilacji, niezbędne kosmetyki i podstawowe leki bowiem w niektórych miasteczkach apteka jest czynna tylko do godziny 16-stej.

Wakacyjny wyjazd warto odpowiednio zaplanować. Dobrze spakowana walizka pomoże uniknąć stresów oraz nie pozwoli nam zmarznąć. Aby niczego nie zapomnieć warto przed wyjazdem przygotować listę niezbędnych rzeczy i trzymać się jej podczas pakowania. Udanego wypoczynku!

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page