Coraz popularniejsze usługi drukarni

Obecnie drukarnie nie specjalizują się tylko w drukowaniu książek, czy gazet. Ze względu na zmieniające się potrzeby społeczeństwa i dostępne sprzęty, tj. drukarki, skanery czy kserokopiarki, standardowa praca drukarni jest realizowana w domowym zaciszu, co wiąże się również z oszczędnościami i szybkim czasem realizacji.

Drukarnie jednak coraz częściej oferują usługi, których w domu wykonać nie możemy, ze względu na brak sprzętu i jego dużą cenę oraz brak umiejętności. Do takich usług należy druk na folii. Sprawdź ofertę druku na foli na stronie https://www.jkbprint.pl/druk-na-folii .Takie nadruki możemy spotkać w witrynach sklepów, banków lub różnych instytucji oraz na samochodach. Jest to dobry sposób reklamy, ponieważ folia jest dużych rozmiarów, więc można zamieścić na niej najważniejsze informacje i przyciągnąć wzrok konsumenta.

drukarka2

Nadruk wykonywany jest na różnych typach folii:

  • Folia monomerowa- krótkookresowe plansze i szyldy
  • Folia polimerowa- długookresowe okresowe plansze i szyldy, tj. naklejki na szyby, witryny sklepowe.
  • Folia wylewana- długookresowe, są to pełno barwne grafiki wykonywane na środkach transportu. Można ją również aplikować na powierzchnie płaskie.
  • Folia One Way Vision ( OWV )- folia ta znalazła szerokie zastosowanie na środkach komunikacji miejskiej, w witrynach sklepowych, szklanych elewacjach biurowych, salonach oraz na stacjach benzynowych.
  • Folia odblaskowa- Najczęściej stosowana przy drogach, gdzie odbijające się w nocy światło reflektorów samochodowych sprawia, że powierzchnia pokryta tą folią wydaje się świecić. Wysoka odporność na ścieranie i środki chemiczne.
  • Folia adhezyjna- jest wykorzystywane przez zakłady szklarskie do laminowania w szkle, często wykorzystywane do laminowania mebli.
  • Folia podłogowa- grafika może zostać dowolnie wycięta, co pozwala na uzyskanie różnych kształtów.
  • Folia magnetyczna- grafikę można nadrukować bezpośrednio na folię magnetyczną lub okleić ją folią.

Godną uwagi ofertą jest również druk naklejek. Jest dobrym sposobem reklamy. Często w ten sposób reklamowane są leki, np. dla dzieci wraz z napisem ,,dzielny pacjent”. Drukarnie wykonują je w różnych kształtach i kolorach, można na nich zamieścić dowolny napis, obrazek lub zdjęcie. Są samoprzylepne i odporne na warunki atmosferyczne.

drukarnia7

Najczęściej spotykanymi reklamami przy drodze są banery, które również wykonują drukarnie. Drukowanie banerów wymaga wysokiej jakości materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne. Ich rozmiary są znaczne, grafika musi być ładna i odpowiednio stonowana, by nie rozpraszać kierowcy, a przede wszystkim zapadająca w pamięć.

Artykuł z kategorii Biznes, Gadżety, Marketing
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page