Copywriting – co to takiego?

presell pageNie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu w biznesie jest odpowiednia reklama. Sposobów na skuteczną kampanię jest wiele, jednak należy pamiętać, że potencjalni klienci każdego dnia otrzymują niezliczoną ilość informacji, dlatego atrakcyjna forma przekazu do podstawa. Aby sprzedać jakiś produkt trzeba najpierw dobrze „sprzedać” informację o nim, dlatego liczy się przede wszystkim oryginalność i błyskotliwość, stąd też tak istotna jest praca copywriterów.

Copywriting to w dużym uproszczeniu pojęcie oznaczające proces tworzenia przekazu reklamowego, takiego jak ulotka, filmik promocyjny czy tekst zamieszczony w prasie lub Internecie. Obecnie najprężniej rozwija się on właśnie w sieci i tam też przybiera najbardziej wyszukane formy. Małe firmy nie mogą sobie pozwolić na rozbudowane kampanie reklamowe, dlatego muszą szukać tańszych rozwiązań i to właśnie one mogą zyskać najwięcej na korzystaniu z usług copywriterów. Skuteczne i kreatywne opracowanie strategii marketingowej to wbrew pozorom proces skomplikowany, więc należy go oddać w ręce specjalistów. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić właśnie na aktywność firmy w sieci- dobre pozycjonowanie strony czy umiejętnie prowadzony fanpage na facebooku zdecydowanie zwiększają liczbę potencjalnych klientów.

W Internecie znajduje się dużo ofert firm zajmujących się copywritingiem , niektóre z nich proponują kompleksowe opracowanie kampanii reklamowej, inne zaś działają w oparciu o zamieszczanie tekstów na specjalnej stronie, tzw. presell page. Strony te zwane są popularnie preclami i umożliwiają publikację krótkich artykułów, w które wkomponowane są linki odsyłające do wskazanego adresu. Jest to bardzo przydatne, gdyż w prosty i efektywny sposób możemy dotrzeć do ludzi zainteresowanych tematem powiązanym z naszą działalnością i przysporzyć sobie klientów.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page