Contact center

call centerWedług najnowszych danych około 90% Polaków korzysta z pomocy biur obsługi klienta, a ponad 17% polskich firm zapowiedziało, że w najbliższym czasie zwiększy wydatki na contact center. Na wzrost popularności firm zajmujących się telefoniczną obsługą klienta miał wpływ znaczący spadek cen oraz widoczne polepszenie jakości tego rodzaju usług. Contact center jest w pewnym sensie rozwiniętą formą popularnego w naszym kraju call center tyle, że w swoim zakresie obejmuje zdecydowanie więcej różnych sposobów na kontakt z potencjalnymi klientami.

Call center to wyłącznie kontakt telefoniczny, z kolei contact center oferuje Nam również kontakt z klientami za pomocą sms, e-maili, chatów, faksów, czy coraz popularniejszych w Polsce portali społecznościowych. Bardziej rozbudowana oferta klienta gwarantuje profesjonalną obsługę większej ilości klientów. Należy pamiętać również, że contact center nie ogranicza się wyłącznie do udzielania informacji klientom oraz rozwiązywaniu ich problemów. Dobrze przemyślany contact center umożliwi nam przeprowadzanie bardzo rozbudowanych akcji marketingowych (umawianie spotkań handlowych, wsparcie sprzedaży itp.), które dostosowane zostaną do indywidualnych preferencji naszego klienta. Popularne są również ankiety telefoniczne dzięki którym możemy szybko poznać opinie społeczeństwa na temat naszych produktów, czy świadczonych usług.

Skuteczność contact center zależy również od odpowiednio dobranego oprogramowania. Najlepsze programy nie tylko odciążają pracowników od żmudnej pracy, ale również przyśpieszają obsługę klienta przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług. W dzisiejszych czasach bardzo trudno kontaktować się ze swoimi klientami bez użycia nowoczesnej technologii. Coraz więcej osób korzysta z internetu, czatu i portali społecznościowych, dlatego też warto oferować usługi również na tym polu.

Artykuł z kategorii Biznes

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page