Co zrobić, by odzyskać podatek z Niemiec

Coraz więcej Polaków szuka pracy poza granicami naszego kraju. Wiele krajów Europy Zachodniej kusi specjalistów z Polski ofertami pracy. Także i Niemcy chcieliby aby w ich kraju pracowali eksperci z Polski. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Otóż Niemcy pomimo kryzysu finansowego jaki panuje od dłuższego już czasu w Europie starają się aby ich kraj utrzymał na wysokim poziomie rozwój gospodarczy. Dzięki dobremu zarządzaniu krajem Niemcy obecnie mogą się poszczycić najniższym bezrobociem w całej Europie. Nic więc dziwnego, że poszukują kolejnych specjalistów w danych dziedzinach. Dzięki temu ich kraj będzie się mógł dalej rozwijać i przezwyciężać kryzys.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla tych osób, które chcą znaleźć pracę za granicą. Pracodawcy chętnie przyjmą osoby z doświadczeniem do pracy. W kraju za Odrą praca zwykle jest legalna, a podatek Niemcy płacą bardzo skrupulatnie za każdego pracownika. Dzięki temu można się później starać o różnego rodzaju świadczenia i dodatki.

Warto także wiedzieć, że po powrocie do kraju można starać się o zwrot podatku z Niemiec. Wszystko to za sprawą podwójnego opodatkowania, przez co podatek od zatrudniania trzeba opłacić w Niemczech, ale także w Polsce trzeba to opłacać. Podatek Niemcy zwykle opłacają po to by mieć pewność, że osoba, którą zatrudniają nie odejdzie po kilku dniach, twierdząc że nie jest to praca dla niej. Pracownik oczywiście też ma profity z tego tytułu, dlatego że pracodawca opłaca za niego wszystkie składki, przez co liczą mu się lata pracy, a także w przyszłości będzie to miało jakiś wpływ na wysokość wypłacanej emerytury czy renty.

Warto pomyśleć także o tym by zachowywać wszystkie dokumenty, które otrzymaliśmy podczas całego pobytu za Odrą. Dzięki temu nasz zwrot podatku z Niemiec może być naprawdę wysoki.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page