Co warto wiedzieć przed budową domu?

BudowaBudowa własnego domu na zakupionej i przygotowanej wcześniej działce sprawia bardzo wiele problemów nawet doświadczonej osobie w budownictwie. Wynika to choćby z tego, że tak wiele czynników może wpłynąć na cały proces, że już od początku nie sposób dokładnie wszystkich przewidzieć. Co jednak warto zrobić żeby uniknąć możliwie jak największej ilości problemów podczas budowy? Warto przede wszystkim poznać kilka informacji dotyczących najczęściej popełnianych błędów a także rzeczy o których trzeba pamiętać. Wszystko o sprawi, że przynajmniej kilka kwestii już nas nie zaskoczy.

Plan zagospodarowania

Podstawą o której warto pamiętać jest plan zagospodarowania przestrzennego. Musimy go zobaczyć i dobrać przecież projekt domu do właśnie niego i do otoczenia działki. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wykonanie całego projektu domu. Niedokładnie zaplanowany i niedokładnie opisany projekt może nam w przyszłości dostarczyć więcej problemów niż było warte jego kupienie „w promocyjnej cenie”.

Kilka słów o dachu

Druga sprawa to dach. Po pierwsze nie należy oszczędzać na dobrej ekipie! Warto wziąć pod uwagę otoczenie domu bo może się okazać, że występować będą silne wiatry, które mogą np. uszkodzić całe poszycie. A kolejna sprawa to materiał. Najlepiej wybierać uniwersalną dachówkę, która ma bogate i szerokie zastosowanie.

Co z kierownikiem budowy?

Kolejna kwestia to kierownik budowy oraz materiały budowlane. Odnośnie tematu pierwszego jest to osoba, która kieruje i prowadzi cały proces budowy a także dokumentuje go np. w dzienniku budowy. Nie polecane jest zmienianie kierownika budowy w trakcie (oczywiście jest to dopuszczalne jednak należy to zgłosić) jednak jeśli nasz kierownik budowy już od początku przysparza nam problemów warto to zrobić wcześniej niż już w trakcie budowy. Odnośnie materiałów budowlanych najlepiej wybierać je i kupować w jednej hurtowni budowlanej zwłaszcza takiej, która ma krótkie terminy realizacji a dodatkowo da nam spore rabaty za jednorazowe zamówienie.

Słowem końca: osoby, które nie wiedzą jak dobierać projekt domu do planu zagospodarowania czy też jaki projekt będzie najbardziej odpowiedni dla całej ich rodziny śmiało można odesłać na stronę: http://projekty.muratordom.pl na której znaleźć można setki różnych projektów i wsparcie architekta.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page