Co to jest BCAA?

O BCAA mówi się, że jest to jedna z najskuteczniejszych odżywek sportowych. Czy tak faktycznie jest? Jak najbardziej jest to prawda. My w tym miejscu musimy jednak powiedzieć na temat BCAA znacznie więcej. Samo powiedzenie, że jest to suplement diety dla sportowców, tak naprawdę, bowiem niewiele nam mówi. BCAA to suplement, dzięki któremu dostarczamy do naszego organizmu trzech bardzo ważnych aminokwasów rozgałęzionych, zwanych także egzogennymi. Takich aminokwasów ogólnie rzecz biorąc możemy wyróżnić osiem, a trzy z nich dostarczane są dzięki BCAA. Mamy tutaj na myśli walinę, leucynę oraz izoleucynę.

Cenne aminokwasy

Ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć owych aminokwasów, a tymczasem są one bardzo nam potrzebne. Mowa o wszystkich ludziach, a w sposób szczególny mowa jest w tym miejscu o sportowcach, o osobach chcących chociażby uzyskać większą masę mięśniową. Aminokwasy rozgałęzione są obecne w różnych pokarmach, w tym głównie w mięsie. Jednakże, jako sportowcy potrzebujemy znacznie większej ich ilości aminokwasów rozgałęzionych i dlatego też warto sięgnąć właśnie po ów suplement diety zwany BCAA. Warto w tym miejscu wspomnieć także o tym, dlaczego BCAA jest tak cenione, a zatem jakie korzyści uzyskujemy dzięki stosowaniu tego suplementu?

Większa masa mięśniowa

Na pewno możemy mówić o wspomaganiu zwiększania masy mięśniowej, na pewno możemy mówić o znaczącym wpływie na procesy regeneracyjne po treningu jak również na wiele innych aspektów związanych z treningiem. W trakcie każdego treningu mamy do czynienia z występowaniem różnych mikrourazów, a dzięki stosowaniu aminokwasów BCAA możemy skutecznie niwelować owe mikrourazy. BCAA zatem jest faktycznie jednym z tych skuteczniejszych suplementów diety pozwalających nam osiągać bardzo zróżnicowane cele treningowe. Na pewno, więc warto postawić na wspomaganie się owym suplementem diety, warto postawić na wspomaganie się aminokwasami rozgałęzionymi BCAA. Produktów mających tę nazwę mamy na rynku bardzo wiele, warto wybierać najlepsze, najbardziej markowe.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page