Co fotograf ślubny robi zimą?

Przyjmuje się, że „sezon ślubny” przypada na okres od początku maja do końca października, każdy fotograf ślubny ten czas spędza na intensywnej pracy, nierzadko wykonując zdjęcia ślubne w każdą sobotę miesiąca, a zdarza się, że również w piątek, czy niedzielę. Z nastaniem zimy fotograf ślubny może liczyć na chwilę wytchnienia. Z artykułu dowiesz się, na czym fotografowie ślubni spędzają tę spokojniejszą część roku.

Zimą fotograf ślubny ma czas na dodatkowe zlecenia

Choć nie każdy fotograf ślubny się na to decyduje, okres zimowy i wiosenny to doskonały moment, aby podjąć dodatkowe zlecenia, inne niż fotografia ślubna. Najczęściej są to studniówki, sesje portretowe i rodzinne, a niekiedy również fotografia reklamowa, np. zdjęcia wnętrz, w zależności od umiejętności fotografa. Takie zlecenia, to szansa na dodatkowe wpływy dla firmy, co jest ważne, ponieważ obroty firmy fotografa ślubna drastycznie spadają po zakończeniu sezonu.

Inspiracja i edukacja, czyli to zrobić, by fotografia ślubna była lepsza.

Zima to doskonały moment, aby zająć się sprawami, na które nie ma zbyt wiele czasu w trakcie sezonu, gdy fotograf ślubny pracuje w każdy weekend, a w tygodniu przeprowadza sesje ślubne i godzinami pracuje przy komputerze nad obróbką zdjęć. W spokojniejszym okresie może poświęcić więcej czasu na doskonalenie swojego warsztatu, udział w szkoleniach inspirację fotografiami ślubnymi, które wykonują inni fotografowie ślubni w kraju i zagranicą. Zima to również dobry moment na aktualizację portfolio na stronie internetowej fotografa, aby znajdowały się tam najlepsze i najbardziej aktualne zdjęcia ślubne. Ważne jest również pozycjonowanie strony www, jak np. tutaj: www.marcinsyska.pl, nad czym warto spędzić kilka godzin tygodniowo, chyba, że fotograf ślubny zleca pozycjonowanie innej firmie.

Zasłużony odpoczynek

Na koniec, choć absolutnie nie jest to kwestia najmniej istotna, warto wspomnieć o tym, że okres zimowy, to odpowiedni moment, aby fotograf ślubny mógł po prostu odpocząć, najlepiej wyjechać na urlop z rodziną. Fotografia ślubna, choć jest fascynującym zajęciem, jest w stanie wyssać kreatywność z nawet najbardziej zapalonego zawodowca. Dzieje się tak dlatego, że fotograf ślubny regularnie wykonuje te same czynności. Aby walczyć z monotonią trzeba na jakiś czas odłożyć aparat fotograficzny i zmienić otoczenie, nabrać sił i chęci to powrotu do pracy u schyłku wiosny. W spokojniejszym okresie fotograf ślubny ma okazję nadrobić zaległości towarzyskie z całego lata, kiedy to nie mógł poświęć wystarczająco dużo czasu dla rodziny i znajomych.

 

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page