Co będzie najlepsze dla naszego maluszka?

Rożek dla niemowląt to ciekawa alternatywa dla becika. Jest on niezastąpiony podczas wielu czynności związanych z pielęgnacją niemowląt, do ich usypiania, bujania, tulenia, karmienia czy przenoszenia. Niemowlęta potrzebują dotyku bliskiej osoby, muszą też być często przytulane, dlatego rożki nadają się do tego idealnie.

Różki dla niemowląt sprawiają, że podnoszenie i przenoszenia bobasa jest bezpieczne, a przy tym łatwe, zwłaszcza dla osób, które nie mają w tym dużego doświadczenia. Trzymanie niemowlęcia ułatwiają różnego rodzaju wkładki i usztywnienia stosowane do wypełnienia rożka. Są one wykonywane z gąbek, włókien, np kokosowych lub pianek. Jeśli rożki z wypełniaczem wydają się być za sztywne, do wyboru mamy także produkty nie usztywnione, które oprócz tego, że są bardziej miękkie, są też znacznie tańsze.W ofercie sklepów dla niemowląt możemy spotkać rożki wiązane na troczki lub wstążki, zapinane na guziczki lub rzepy czy zatrzaski – te ostatnie są oczywiście łatwiejsze do szybkiego otulania niemowlęcia.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane bywają rożki – powinien on być miły w dotyku oraz szczególnie miękki, aby nie powodować obtarć delikatnej skóry, nie wywoływać podrażnień ani wysypek, a także powinien być wykonany z materiału przepuszczającego powietrze, który jest przy okazji dostatecznie chłonny. Doskonale do tego sprawdzi się bawełna, zwłaszcza ekologiczna, do produkcji której nie są wykorzystywane chemikalia i która nie ma właściwości alergizujących. Oprócz bawełny spotkać można wykonanych z innych tkanin, które warte są wypróbowania, gdyż sprawdzą się one doskonale. W sklepach możemy spotkać się z rożkami o standardowych wymiarach, można także taki rożek wykonać samodzielnie lub zlecić jego wykonanie pracowni krawieckiej, będzie on wówczas na pewno dopasowany wymiarami do potrzeb naszego bobasa.

Zobacz też: Senna-Sówka | Rożek dla niemowląt

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page