Cienka czapka myśliwska z kamuflażem

Dobra czapka na polowanie to podstawa. Wie o tym każdy szanujący się myśliwy, który regularnie poluje w sezonie jesienno-zimowym. W tym właśnie okresie, czapka będzie najbardziej potrzebna, bowiem będziemy najbardziej narażeni na przeziębienie. Dlatego też, dobra, cienka czapka myśliwska z kamuflażem, w tym przypadku sprawdzać się będzie idealnie. Oczywiście trzeba będzie w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią czapkę i dokonać jej zakupu. Tutaj zaś, trzeba będzie przebić się przez dziesiątki a nawet setki różnorodnych czapek, różnych producentów, w wielu różnych sklepach. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych cechach dobrej czapki myśliwskiej, które pozwolą nam skutecznie wybrać czapkę idealną.

Czym powinna charakteryzować się dobra czapka myśliwska?

Przede wszystkim tym, aby zapewnić komfort termiczny głowy i rzecz jasna uszu. W chłodniejsze dni, to właśnie głowa, uszy oraz nasze kończyny są szczególnie narażone na chłód. Dobra czapka powinna także gwarantować przewiewność na odpowiednim poziomie. Ciepło swoją drogą, ale nie ma nic gorszego niż przepocona na polowaniu. To jeszcze bardziej będzie przyczyniać się do przeziębienia, niż nawet brak czapki w ogóle. Warto więc przymierzyć sobie poszczególne czapki, sprawdzić z jakich są wykonane materiałów. Bardzo dobrym materiałem na czapkę jest poliester, ponieważ nie chłonie od wody tak samo jak na przykład bawełna. Warto także zadbać o to, aby czapka posiadała jakikolwiek kamuflaż. Dzięki temu bowiem nie będziemy widoczni z daleka dla obiektów polowania.

Dobra i cienka czapka myśliwska z kamuflażem.

W tym zakresie możemy natrafić na przykład na czapkę Alaska BlindTech Invisible. Jest to jedna z lepszych czapek dostępnych obecnie na rynku. Wykonana w 100% z poliestru. Mamy tutaj zastosowanych kamuflaż BlindTech Invisible, który praktycznie perfekcyjnie pozwala nam wtopić się w tło. Dodatkowo zastosowana tutaj technologię materiałową CoolDry. Jest to wysokiej klasy mikrofibra, odprowadzająca pot od ciała do powierzchni materiału, gdzie następnie może on zostać odparowany. Dzięki temu też, czapka ta utrzymuje skórę głowy chłodną oraz w pełni suchą. Jest to więc bardzo dobra i przede wszystkim cienka czapka myśliwska z kamuflażem.

Gdzie kupić cienką czapkę z kamuflażem?

Aby kupić wspomnianą czapkę, trzeba będzie wybrać się do jednego z profesjonalnych, stacjonarnych sklepów myśliwskich. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, iż sklepy takie z reguły znajdują się tylko w większych miastach, skutkiem czego nie każdy będzie mieć do nich dostęp. Dlatego też, możliwe też jest dokonanie zakupu czapki poprzez sklepy internetowe. Zdecydowanie najbardziej polecanymi sklepami w tym zakresie będą sklepy nalowy.pl oraz dolasu.pl. Są to sklepy w pełni profesjonalne, z wyposażeniem myśliwskiej z najwyższej półki jakościowej. Co najważniejsze, przy zakupach zawsze możemy liczyć na pełne wsparcie ze strony sprzedawcy. Możemy także liczyć na wsparcie w zakresie obsługi gwarancyjnej producenta. Jednym słowem zakupy we wspomnianych sklepach to czysta przyjemność i oczywiście pełne bezpieczeństwo.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page