Brykieciarka do produkcji brykietu drzewnego.

Profesjonalna produkcja brykietu na dużą skalę, wręcz na skalę przemysłową, wymaga posiadania odpowiednich maszyn i urządzeń. Najważniejsza będzie tutaj oczywiście nowoczesna brykieciarka, gwarantująca możliwość sprawnego przerabiania materiału wsadowego. Trzeba zdać sobie sprawę, iż nowoczesne brykieciarki, gwarantują nam możliwość jeszcze lepszego sprasowania kostek brykietu z udziałem wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury. W porównaniu do maszyn przestarzałych będzie też ona bardziej wydajna i tańsza w eksploatacji. Choć oczywiście trzeba pamiętać o tym, iż inwestycja w nowoczesne brykieciarki to stosunkowo spory wydatek. Wydatek, który jednak będzie bardzo szybko się zwracać pod postacią wpływów ze zwiększonej produkcji, wysokiej jakości brykietu drzewnego.

Przygotowanie niezbędnych pomieszczeń do produkcji brykietu.

Przede wszystkim, zacząć trzeba będzie od przygotowania odpowiednich pomieszczeń. Musimy tutaj zadbać o magazyny, oraz pomieszczenia produkcyjne. Bardzo dobrą inwestycją przy produkcji brykietu drzewnego będzie też przygotowanie profesjonalnej suszarni. Pozwoli ona nam wstępnie osuszyć materiał wsadowy, dzięki czemu będziemy mogli do produkcji przeznaczyć dobre i suche wióry, trociny i zrębki drzewne. Tym bardziej, iż materiał wsadowy do produkcji brykietu powinien charakteryzować wilgotnością na maksymalnym poziomie 8-10%. Powyżej tego poziomu, produkcja będzie obarczona dużym ryzykiem niepowodzenia. Wynika to z przebiegu procesu technologicznego. Tutaj brykieciarka będzie prasować pod wysokim ciśnieniem materiał wsadowy, wyciskając z niego w tym czasie żywicę. Ta posłuży, jako lepiszcze do kostek brykietu, dzięki czemu nie trzeba stosować żadnych innych, syntetycznych środków. Jeśli zaś w materiale wsadowym będzie zbyt dużo wody, to niestety, ale nawet najlepsza brykieciarka nie będzie w stanie prawidłowo scalić go w jedną, stabilną i trwałą kostkę. Po prostu nadmierna ilość wody, osłabi znacznie wiązanie żywiczne, co doprowadzi do słabego jakościowo produktu, który może się rozpadać nawet jeszcze w toku produkcji.

Odpowiednia brykieciarka do produkcji.

Bardzo ważną kwestią będzie także zakup odpowiednich maszyn produkcyjnych. Nie da się ukryć, iż przestarzałe urządzenia będą przede wszystkim mało wydajne, oraz będą wytwarzać brykiet słabszej jakości. W końcu postęp technologiczny, zapewnił nam możliwość zastosowania nowych rozwiązań w kwestii produkcji brykietu drzewnego. Dzięki temu, wytwarzany brykiet jest o wiele lepszy jakościowo i bardziej energetyczny. Będzie też bardziej zagęszczony, co stanowczo wpłynie na poprawę warunków magazynowania. Tyle samo brykietu będzie zajmować mniej miejsca w kotłowni, co niewątpliwie jest bardzo ważne w przypadku mniejszych pomieszczeń gospodarczych. Warto także zwrócić uwagę, iż sam proces formowania brykietu jest o wiele bardziej zaawansowany. Nowa brykieciarka, zapewni nam możliwość wytwarzania brykietu w różnych formach. Możemy wytwarzać kostki, wałki, mydełka. Możemy nawet samodzielnie przygotować zupełnie inne, bardziej wymyślne formy do brykietu. Jednym słowem, nowa maszyna będzie tutaj jak najbardziej niezbędna.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page