Boże Narodzenie i Sylwester w górach

Wprawdzie za oknami jeszcze piękne, obsypane złotymi liśćmi drzewa oraz ciepła i słoneczna pogoda, ale to już najwyższy czas, aby pomyśleć jak spędzimy tegoroczne święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Pomysł na Boże Narodzenie? Polacy to tradycjonaliści. Większość z nas ceni sobie przebywanie w gronie rodzinnym, a ponieważ w ostatnim czasie rodziny rozjeżdżają się po całym świecie, tym bardziej zależy nam na wspólnym świętowaniu. Jednakże mimo naszego zamiłowania do wspólnego biesiadowania przy świątecznym stole, coraz częściej pojawiają się również osoby, które chcą spędzić święta inaczej.

Po wielomiesięcznym czasie pracy, zależy im na kilku dniach spędzonych w przyjemnym miejscu, gdzie o gotowanie wigilijnych potraw i całą świąteczną oprawę zadba ktoś inny. Dla tych wszystkich osób idealnym miejscem na spędzenie świąt będą z pewnością góry. Szczególnie godne polecenia są polskie Tatry lub Bieszczady, gdzie można spędzić wspaniałe, białe święta. Wybierając się do gospodarstw agroturystycznych lub niewielkich pensjonatów można spędzić cudowne Boże Narodzenie po góralsku.

Wykwintny Sylwester w górach

O ile Boże Narodzenie najlepiej spędzać w niewielkich pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, ponieważ często panuje tam domowa, niemal rodzinna atmosfera, to na Sylwestra lepiej wybrać bardziej luksusowe warunki. Szczególnie warte polecenia są oferty połączone z wypadami na narty Słowacja to doskonałe miejsce na takie sylwestrowe wypady. Szczególnie zachęcające są oferty hoteli znajdujących się u podnóża słowackich Tatr. Łączą one w sobie wspaniałe warunki hotelowe, smaczne wyżywienie, wygodny dojazd do tras zjazdowych oraz zapowiedź wspaniałej zabawy. Dodatkową atrakcją wielu hoteli i pensjonatów znajdujących się na terenie Słowacji jest możliwość skorzystania z basenów termalnych, usług masażystów, oraz kompleksów saun. Przy okazji warto wspomnieć, że tak bogate oferty nie są wcale droższe od standardowych ofert polskich ośrodków turystycznych. Słowacja to doskonałe miejsce na sylwestrowy wyjazd, ale o tym trzeba się przekonać osobiście.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page