Biznes w internecie

Chyba każdy z nas słyszał o wielkich fortunach zbitych w internecie. Każdemu pewnie przychodzi na myśl Mark Zuckerberg i jego facebook, lub też założyciele Google. Jednak aby zarabiać przyzwoite pieniądze w internecie nie trzeba wcale stworzyć mega strony z milionami odwiedzających. Jest kilka, a nawet kilkadziesiąt innych sposobów na osiągnięcie internetowego sukcesu.

Na początek warto zacząć od czego małego. Jeśli nie tworzyłeś do tej pory żadnych stron z pewnością przyda się znajomość html’a i przynajmniej podstaw php. Zawsze lepiej samemu móc coś błyskawicznie poprawić na swoich stronach niż zlecać to komuś z zewnątrz. Gdy stworzymy już pierwszą stronę musimy ją gdzieś opublikować. Dobrym pomysłem są darmowe serwery. Pozwalają one ograniczyć koszty funkcjonowania naszych stron. Tak tak, stron, bo model o którym tutaj piszę polega na stworzeniu wielu małych stron, które będą generować większość naszych przychodów.

Oczywiście zawsze możemy stworzyć jedną mega stronę na której będziemy wyświetlać reklamy CPM, ale po co? Zazwyczaj nie zarobimy na niej aż tyle. Zresztą takie serwisy potrzebują wiele poświęcenia. Dlatego lepiej zdecydować się na programy partnerskie. Takie programy, które będziemy mogli wykorzystać na swojej stronie. Przy programach partnerskich nie potrzebujemy aż tak dużo ruchu na stronie. Bardziej niż jego ilość liczy się jego jakość. Można powiedzieć, że jakość jest najważniejsza. Bo jak wyjaśnić fakt, że na portalach informacyjnych jakieś 0,07% odwiedzających klika w reklamy, a na blogu o jakiejś niszowej tematyce z reklam i linków korzysta nawet do 30 % odwiedzających? Sprawa jest bardzo prosta, osoba wchodząca na niszową stronę wie czego szuka. Dlatego gdy znajduje to coś na tej stronie (nawet w formie reklamy) to nie zawaha się przed kliknięciem. I w tym tkwi sukces. Trzeba tworzyć strony skierowane do wąskiego grona internautów. Chyba, że mamy ambicje stać się drugim onetem.

Wiele osób zastanawia się również nad forami. Czy fora to dobry pomysł? I tak i nie. Znów zależy to od tego, jakiego typu to forum. Chociaż z reguły fora są skupione w okół konkretnej tematyki. Dlatego lepiej stworzyć forum o ściśle określonej tematyce. Poza tym fora mają tą zaletę, że użytkownicy sami tworzą treść i możemy mieć mnóstwo wejść z długiego ogona. Dlatego najlepiej to dobrze przemyśleć. Poza tym osoby rejestrujące się na forum zostawiają swoje maile, dzięki czemu budujemy sobie bazę adresową, którą możemy wykorzystać do e-mail marketingu.

Jednak tak na prawdę nie ma różnicy czy będą to fora, blogi czy portale. Ważne aby były przemyślane, dobrze stworzone i skierowane do odpowiedniej grupy docelowej.

Dlatego musicie szukać swojego miejsca w internecie i gdy już je znajdziecie, wgryźć się w nie i nie popuszczać do momentu, aż nie zaczniecie zarabiać.

Artykuł z kategorii Zwierzęta i rośliny
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page