Białko w diecie noworodka

Białko jest niezwykle ważnym składnikiem diety noworodków i dzieci. Oczywiście nie jest to jedyny składnik, jaki powinien znaleźć się w diecie małych dzieci, ale jego znaczenie jest ogromne. Oczywiście noworodki zazwyczaj spożywają pokarm swoich matek, a tenże jest bardzo bogaty w białko i tym samym nie ma żadnej potrzeby, aby dodatkowo martwić się o zapotrzebowanie na białko, aby dodatkowo stosować jakieś produkty białkowe. Nieco inaczej wygląda to w przypadku maluchów, które już zostały odstawione od piersi.

Odpowiednia dieta

16070083419_8420646fb8_oTutaj bardzo ważną rolą dla rodziców jest zadbanie o odpowiednią dietę, w tym oczywiście o odpowiednią ilość białka w codziennej diecie. Musimy w tym miejscu wskazać na taki element jak mleko dla maluchów, które można kupić w sklepach. W odniesieniu do tych produktów również powiemy, że ilość białka w tych produktach powinna zapewnić prawidłową podaż tego składnika odżywczego. Nieco inaczej sytuacja wygląda wówczas, kiedy przechodzimy na pokarm stały. Tutaj już należy szczególnie zadbać o to, aby w codziennej diecie malucha znalazły się produkty bogate w białko, aczkolwiek oczywiście tego białka nie może być również zbyt wiele, ponieważ to także byłoby czymś niewłaściwym i mogłoby spowodować bardzo groźne skutki uboczne.

Białko a małe dziecko

My w tym miejscu chcemy wskazać na to, że białko w odniesieniu do małych dzieci ma szczególne znaczenie dla takich aspektów jak ich ogólny rozwój fizyczny, intelektualny, jak prawidłowe kształtowanie się ich odporności immunologicznej, jak prawidłowy rozwój układu kostnego, układu mięśni. To wszystko ma bardzo istotny wpływ na późniejsze funkcjonowanie dziecka, na jego dorosłe życie, na jego podatność na różne schorzenia, dlatego też nie należy zaniedbać właściwej ilości białka w codziennej diecie małego dziecka, tym bardziej, że przecież żaden ludzki organizm nie jest w stanie zgromadzić w sobie wystarczającej ilości białka, aby móc w razie potrzeby skorzystać z tych zgromadzonych zapasów. Dbajmy, więc w sposób szczególny o tych, którzy tak naprawdę o siebie jeszcze nie są w stanie zadbać sami.

http://anusiakowe-opowiesci.blogspot.com/

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page