Bezwodna myjnia – krótszy czas, ten sam efekt

W czasach, gdy samochód stał się najważniejszym środkiem transportu, warto było wyjść naprzeciw ludziom, którzy ciągle gdzieś się przemieszczają i wprowadzić myjnie bezwodne, które skracają czas i dają taki sam efekt.

Myjnia samochodowa w dobie tak bardzo zmotoryzowanego społeczeństwa, stała się jednym z dóbr pierwszej potrzeby dla wielu kierowców. Prawodawstwo polskie zakazuje mycia samochodów wodą z detergentami pod blokami i na parkingach. Nie każdy więc, może tak jak mieszkańcy domów jednorodzinnych, pozwolić sobie na umycie samochodu na własnym podjeździe. I właśnie dla osób które, nie mają takiej możliwości, bądź dla osób leniwych stworzono myjnie samochodowe, które ujrzeć możemy praktycznie na każdej stacji benzynowej. Obecnie istnieją myjnie zarówno automatyczne jak i ręczne. Swoistą nowością są myjnie bezwodne.

Społeczeństwo, dzięki motoryzacji oraz zmienności rynku, stało się bardzo mobilne. Obywatele potrzebują samochodu, aby nie tylko przemieścić się z punktu A, do B. Obecnie wielu osobom zastępują domy, gdyż coraz więcej bezrobotnych znajduje zatrudnienie jako przedstawiciele handlowi i w głównej mierze ich praca polega na przemieszczaniu się w ciągu dnia w obrębie wielu miast, często oddalonych od siebie o wiele kilometrów.

Nowością jest więc, bezwodna myjnia Kraków czy inne większe miasta mają ich coraz więcej, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego typu myjnie. Właściciele takich myjni oprócz specjalnego płynu i ściereczek mikrofibry nie potrzebują nic więcej, co pozwala na uniknięcie mycia samochodów tylko w obrębie miejsca, w którym można podłączyć wodę. Jest to bardo duży krok, dla tak mobilnego społeczeństwa w jakim żyjemy. Ponadto bezwodne myjnie samochodowe nie generują takiej ilości toksycznych ścieków jak myjnie tradycyjne.

I czy nie milej jechać czystym i zadbanym samochodem, bez konieczności wyczekiwania wielu godzin w kolejkach na myjni samochodowej?

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page