Bezpieczeństwo w czasie polowania

Jednym ze zdecydowanie ważniejszych zagadnień dla każdego z myśliwych, jest zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie polowania, tym bardziej, iż powszechnie wiadomo, że podczas polowania czyha na myśliwych stosunkowo sporo wszelkiego rodzaju zagrożeń. Przede wszystkim mamy tutaj na myśli zagrożenia czysto mechaniczne, takie jak wszelkiego typu skaleczenia, zranienia, zadrapania, a skończywszy na zwichnięciach i złamaniach, przed którymi można zabezpieczyć się poprzez odpowiednią odzież myśliwską. Niemniej jednak istnieje też druga grupa zagrożeń, przed którymi obronić myśliwego może jedynie wyobraźnia i zdrowy rozsądek. Przyjrzyjmy się zatem obydwu grupom i spróbujmy ustalić podstawowe środki zaradcze, które pozwolą nam się zabezpieczyć przed nimi.

Zagrożenia mechaniczne

Tutaj, w tej grupie zagrożeń, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, iż podczas polowania, myśliwy jest narażony na cały szereg zagrożeń. Może się skaleczyć o ostre krawędzie skalne, ostre gałęzie, kolce niektórych krzewów. Może się potknąć o wystające korzenie, poślizgnąć, oraz wiele innych. Są to wbrew pozorom bardzo poważne zagrożenia, które mogą przynieść całkiem poważne konsekwencje zdrowotne dlatego też, warto poważnie się przed nimi zabezpieczyć poprzez staranny dobór odzieży oraz obuwia myśliwskiego. Tylko najlepsze i najbardziej profesjonalne zestawy będą w stanie zapewnić myśliwemu bezpieczeństwo przed wymienionymi zagrożeniami, wobec czego nie powinniśmy tutaj szukać oszczędności, które mogą niestety wpłynąć na wzrost intensywności zagrożeń.

Zagrożenia atmosferyczna.

W tej grupie zagrożeń, mamy przede wszystkim do czynienia z sytuacjami w których myśliwy będzie narażony na przykład na przemarznięcia, przed którym można się bronić tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej, dostosowanej do panujących w lesie warunków. Jeśli chodzi o polowanie w poprzez jesienno zimowej, to jednym z najlepszych rozwiązań będzie bez wątpienia odzież Fjall Raven która wręcz stworzona jest z myślą o polowaniach w trudnych warunkach atmosferycznych. W pozostałych porach roku, także można zastosować odpowiednio dobrane zestawy odzieży myśliwskiej produkcji Fjall Raven, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli sami znajdziemy odpowiedni zestaw innego producenta.

Pozostałe zagrożenia

Musimy tutaj jeszcze pamiętać o wspomnianych we wstępie zagrożeniach, przed którymi może myśliwego uratować jedynie zdrowy rozsądek. Są to na przykład zupełnie nie potrzebne brawura i niepotrzebne ryzyko, oraz balansowanie na granicy wypadku tylko w celu popisywania się przed kolegami myśliwymi. Odpowiednie zasady bezpieczeństwa na polowaniu powinny być bezwarunkowo przestrzegane przez każdego myśliwego, tak samo jak wszystkie przepisy BHP w czasie pracy. Jednym słowem należy w każdym swoim działaniu zachować umiar oraz zdrowy rozsądek, aby nie potrzebnie nie powodować jakichkolwiek zagrożeń, które mogą być bardzo przykre w skutkach.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page