Baterie bezdotykowe w domu

O ile baterie umywalkowe bezdotykowe, nie dziwią już wcale w łazienkach publicznych, umiejscowionych w galeriach handlowych, szpitalach czy restauracjach, o tyle w domu, to jeszcze rzadkość. Czy warto mieć w domu baterię bezdotykową?

  • Higiena

Przede wszystkim baterie bezdotykowe są o wiele bardziej higieniczne, od tradycyjnych baterii umywalkowych, których musimy dotknąć, chcąc odkręcić lub zakręcić wodę. Nie od dzisiaj przecież wiemy, że najwięcej zarazków niesie się właśnie przez ręce, a potem przez przedmioty, których rekami dotykamy – telefon komórkowy, klucze, klamki od drzwi, także baterie umywalkowe.

Najwięcej zatruć pokarmowych jest wynikiem właśnie spożycia pokarmu, nie umywszy wcześniej rąk. Baterie bezdotykowe to najbardziej sterylny sposób na zachowanie odpowiedniej higieny. Jeżeli istnieje możliwość, aby ograniczyć dotykanie jakiegoś przedmiotu rękami – warto to zrobić.

  • Wygoda

Baterie bezdotykowe są też po prostu wygodne w użytkowaniu – przede wszystkim tego rodzaju baterie będą dobrym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, dla których manipulowanie uchwytem baterii może być kłopotliwe. Baterie bezdotykowe są także o tyle wygodne, że w łatwy sposób można ustawić odpowiadającą nam temperaturę wody i taka właśnie woda będzie płynąć z baterii, dopóki sami nie będziemy chcieli zmienić ustawień.

  • Estetyka

Nie jest to oczywiście najważniejszy czynnik, ale można wspomnieć także o estetyce baterii bezdotykowych – dom wyposażony w tego rodzaju baterie będzie po prostu domem nowoczesnym.

Jak działa bateria bezdotykowa?

Strumień wody zaczyna płynąć kiedy fotokomórka odczyta ruch naszej ręki. Automatyczne ustawienie baterii dozuje określona ilość płynącej wody, co pozwala na duże oszczędności. Niejednokrotnie słyszymy o tym, że najwięcej wody zużywa się (niepotrzebnie!) podczas mycia zębów – niejeden z nas nie pomyśli o tym, by zakręcić wodę podczas szczotkowania. Dzięki baterii bezdotykowej woda sam przestanie płynąć.

Dodatkowa oszczędność wynika również z tego, że przy tradycyjnej baterii umywalkowej często tracimy czas chcąc wyregulować temperaturę wody, do takiej która nam odpowiada. Niejednokrotnie bywa to problematyczne ponieważ operowanie baterią ma to do siebie, że strumień wody może być za gorący, lub za chłodny. Dzięki baterii bezdotykowej ustawimy temperaturę wody raz i zawsze będziemy mieli idealną dla nas temperaturę wody.

 

Artykuł z kategorii Dom, Pozostałe
Tagi artykułu:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page