Apteki działające całą dobę

Ilekroć jestem gdzieś w jakimś mieście zawsze zwracam uwagę na to że większość aptek jest już w nocy zamknięta. Jeśli ktoś zdążył się zaopatrzyć w lekarstwa wcześniej – wtedy kiedy apteki są otwarte, to nie ma problemu. Ale gorzej jeśli się nagle okaże iż nie ma żadnej otwartej apteki, a tutaj głowa boli, brzuch boli, gorączka, zatrucie i nie chcemy czekać aż do rana. Co wtedy zrobić, dokąd się udać, na kogo liczyć gdy nie ma nikogo kto by nam mógł pożyczyć te lekarstwa?

Dwudziestoczterogodzinne apteki stanowią odpowiedź na te dylematy. Takie apteki całodobowe to stosunkowa nowość w skali naszego miasta. Te apteki pełnia dyżur całodobowy, pełnią dyżur nocny. Dzięki tym aptekom można kupić lek, lub inne rzeczy takie jak opatrunki, bandaże itd. To wszystko pokazuje jak dalece konieczne jest upowszechnienie informacji o całodobowych aptekach. Apteki takie działały „od zawsze” tzn. były wykazy aptek pełniących dyżur nocny. Ostatnio jednak rozszerzyła się sieć aptek działających dwadzieścia cztery godziny na dobę – czyli całodobowo, bez przerwy. Jeśli potrzebujesz lekarstwa na kaszel dla Twojego malucha lub zrealizować receptę awaryjną, czasami nie możesz czekać, aż do 9 rano kiedy.

Apteka 24 h – jest to apteka leków otwarta przez całą dobę, w większości oferując korzystanie z 24-godzinnych usług aptecznych. Aby łatwiej było znaleźć aptekę w Twojej okolicy, istnieją oddzielne listy dla centrum i innych dzielnic Poznania. Czy jesteś w takiej sytuacji? Możemy Ci przedstawić listę aptek czynnych w późnych godzinach nocnych w okolicach Poznania. Jest tych aptek obecnie siedem na dwieście sześćdziesiąt trzy apteki. Nie jest to zbyt wiele, jak widać – lecz zawsze to coś…. Wiele aptek w Poznaniu jest otwarte przez całą dobę. Albo nawet jeśli tylko potrzebujesz aspiryny lub pasty do zębów, większość zaopatrzona jest również w bankomaty, więc po dodatkowe środki pieniężne nie jest daleko.

Kiedy masz problem, coś cie boli lub jesteś przeziębiony albo jest Ci niedobrze, lub masz jakieś jeszcze inne dolegliwości – to nie ma problemu. Wtedy do twojej dyspozycji zawsze jest apteka całodobowa. Dzięki tej aptece możemy czuć się bezpieczniej, ponieważ jest ona zawsze pod ręką. Dobrze zaopatrzone całodobowe apteki stanowią ratunek dla osób które nie mają potrzebnych lekarstw pod ręką. Informacje o tych aptekach są dostępne w internecie, oraz często w gazetach. Również przy każdej zwykłej aptece znajduje się lista aptek pełniących dyżur nocny.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page