Alkohol i odżywki

Zasadniczo trudno jest w tym miejscu jednoznacznie wskazać na negatywne relacje spożywania alkoholu oraz przyjmowania odzywek sportowych. My jednakże musimy wskazać na nieco inny aspekt, a mianowicie na wpływ spożywania alkoholu na efekty treningowe, w tym głównie na przyrost masy mięśniowej. Oczywiście można rozpatrywać kwestię spożywania alkoholu w kontekście konkretnych suplementów diety dla sportowców i doszukać się w ten sposób pewnych negatywnych relacji pomiędzy tymi produktami, aczkolwiek dla nas na pewno znacznie ważniejszym aspektem będzie korelacja pomiędzy piciem alkoholu i efektami treningów.

Nieskuteczność odżywek

Nie stroniąc, bowiem od alkoholu możemy mieć pełne przeświadczenie o tym, że stosowane przez nas odżywki sportowe zupełnie nie działają, są totalnie nieskuteczne. Tymczasem sedno problemu będzie tkwiło w zupełnie innym miejscu. Przede wszystkim należy podkreślić to, że picie alkoholu negatywnie wpływa na syntezę białka do mięśni, znacznie ją spowalniając. Przyrost masy mięśniowej jest dla nas niewidoczny, a regeneracja powysiłkowa staje się dla nas pojęciem bardzo odległym. Ponadto również spożywanie alkoholu może także mieć bardzo duże znaczenie dla zaistnienia procesów katabolicznych, czyli procesów rozpadu tkanki mięśniowej.

Odżywki, alkohol i trening

Można to zaobserwować ogólnie, ale w głównej mierze negatywny wpływ alkoholu na rezultaty naszych treningów i na spożywanie odżywek sportowych jest widoczny wówczas, gdy owo spożywanie alkoholu następuje w stosunkowo niedługim czasie po zakończeniu naszego treningu. Jeśli więc ciężko trenujemy, jeśli zależy nam na osiągnięciu naprawdę zadowalających nas rezultatów treningu, jeśli zależy nam na zwiększeniu masy mięśniowej, to po prostu warto jest zrezygnować ze spożywania alkoholu. Oczywiście lampka wina od czasu do czasu nie wpłynie na nas negatywnie, ale mówimy o bardzo sporadycznych sytuacjach i o niewielkich ilościach alkoholu. Ogólnie rzecz ujmując należy z owego alkoholu zrezygnować, gdyż w połączeniu z treningiem i odżywkami, wpływa on na nas negatywnie.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem z odżywkami.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page