Aktywny wypoczynek na Mazurach

Polska to przepiękny i zarazem zróżnicowany krajobrazowo kraj. Na terenie jednego państwa mamy zarówno morze, jak i góry. Znalazło się także miejsce dla niesamowicie urokliwych jezior, zlokalizowanych w obrębie Mazur. Region ten stanowi fenomenalne miejsce do spędzenia niezapomnianych wakacji. Szczególnie dla wielbicieli aktywnego wypoczynku będzie to odpowiednie miejsce.

Pomysłów na rekreację jest wiele, a jednym z nich może być żeglowanie. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego jachtu, to wystarczy spakować łódź i po prostu płynąć. Jednak nawet Ci, którzy jej nie posiadają, mają możliwość korzystania z tej formy wypoczynku dzięki licznym wypożyczalniom. Cała rodzina może wypłynąć jachtem na czyste wody mazurskich jezior, choć musi mieć nadzór profesjonalisty. Jeśli żaden z członków rodziny nie ma Patentu Sternika Jachtowego, można wynająć skipera (czyli kapitana). Przedsiębiorstw czarterujących jachty jest mnóstwo, a konkurencja na rynku wpływa na kształtowanie się korzystnych cen. Łodzie wypożycza się zwykle na okres tygodnia. Wyboru jachtu dokonuje się w oparciu o zdjęcia i parametry techniczne, które znajdują się na stronach przedsiębiorstw. Podstawowa opłata wynosi około dwieście złotych za tydzień, lecz za wzięcie ze sobą zwierzęcia czy opróżnienie WC należy doliczyć kilkadziesiąt złotych opłaty dodatkowej.

Ponadto w Giżycku istnieje największa hala sportowa z zapleczem rehabilitacyjnym w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Budowa obiektu kosztowała niemal 30 milionów złotych i została sfinansowana przez Ministerstwo Sportu. Nowoczesna hala o wymiarach 54x30x13,5 m posiada również gabinety odnowy biologicznej i rehabilitacji oraz dodatkowe sale treningowe. Z obiektu mogą korzystać zarówno profesjonalne grupy sportowe, jak i turyści, bowiem Ośrodek oferuje 236 miejsc noclegowych. Wśród innych jego udogodnień warto wymienić 3 boiska do piłki siatkowej, 2 boiska do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, sale treningowe z wyposażeniem do sztuk walki (mata na zapasy, karate, judo, ring bokserski), pomosty do podnoszenia ciężarów, port jachtowy i wypożyczalnia sprzętu wodnego, ścianka wspinaczkowa, klimatyzowana sala fitness, a także kort tenisowy. Szczególnie ostatni z wymienionych sportów zasługuje na uwagę, ponieważ stanowi równocześnie intensywny wysiłek fizyczny oraz rewelacyjną rozrywkę. Trenować mogą nie tylko profesjonaliści, lecz równie dobrze całe rodziny z dziećmi.

Poszukiwacze wrażeń i sportowi pasjonaci doskonale odnajdą się na Mazurach. Tutaj właśnie będą mogli połączyć pracę nad swoim ciałem i kondycją w przeróżnych dziedzinach ze wspaniałym wypoczynkiem, urozmaiconym niepowtarzalnym krajobrazem jezior. Również hotele wychodzą na przód aktywnym turystom. Wakacje nad jeziorem spędzimy na przykład w Hotelu Mazurski Raj. Więcej o ofercie wczasy na mazurach na www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje. Świetna oferta dla wymagających aktywności fizycznej na wakacjach.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page