Akcesoria winiarskie jako pomysł na prezent

Dobrze jest obdarowywać prezentem kogoś, kto wie, czym jest kieliszek zacnego chateau. Pomysłów na niespodziankę mamy w tym przypadku co niemiara. Zanim z rozpędu, w ostatniej chwili, wpadniemy do sklepu, by wybrać w nim niesprawdzony wcześniej rocznik wina w butelce z piękną etykietą, pomyślmy, czy nie warto na zakupy wybrać się wcześniej, jeszcze przed gorączką świąteczną. Nie wpływa ona ani na umiar, ani na dokonanie przemyślanych zakupów. Wygospodarujmy sobie jeden-dwa dni, które w całości przeznaczymy na prezentowe zakupy, łącznie z papierem ozdobnym i wstążkami. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że będzie to dobrze spędzony, przedświąteczny czas.

Winiarz to wymarzony adresat zakupów. Jeśli tylko orientujemy się, jak bogate jest wyposażenie jego zbiorów i w które akcesoria jest zdobne, przed nami pozostaje tylko udać się do odpowiedniego sklepu. Na co powinien paść nasz wzrok jeśli nie na ustawione rzędami butelki z czerwonym, białym, różowym i musującym winem? Zerknijmy na szklaną gablotę i ukryte w niej winiarskie skarby.

W szufladzie z winiarskimi gadżetami nie może zabraknąć dobrej jakości korkociągu. Takiego, przy użyciu którego korek bezgłośnie opuści szyjkę butelki, najlepiej z dodatkowymi zapadkami i dźwignią. Dzięki takiemu narzędziu nasz winiarz będzie miał pewność, że przygotowując degustację co szlachetniejszych trunków, otwierając je, nie uchybi zasadom savoir-vivre`u.

Kolejnym niezbędnym akcesorium będzie pompka ręczna do odsysania powietrza z napoczętych butelek wraz z gumowymi korkami – będzie to przydatne szczególnie dla takiej osoby, która degustuje kolejne roczniki i zajmuje się kupażowaniem, czyli mieszaniem trunków z różnych szczepów. Oprócz pompki naszą uwagę mogą zająć m.in. stopery i nalewaki do butelek, a także obcinak do plastykowych kapturków z szyjki butelki.

Jeśli jednak szuflada naszego znajomego winiarza jest pełna i znajdziemy w niej powyższe akcesoria, pozostaje nam zakupić to, czego nigdy za wiele – odpowiedniego szkła. Wybór kieliszków do wina jest na tyle duży, że z pewnością wybierzemy komplet odpowiedni do nawet najbardziej rozbudowanego zbioru butelek z różnymi szczepami winnymi.

Artykuł z kategorii Gadżety
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page