Accounting – co to takiego?

Słowo to z języka angielskiego oznacza księgowość. Jest podstawowym elementem rachunkowości, stanowiąc jej część rejestracyjną.  Accounting to rejestracja zdarzeń gospodarczych, które spowodowały zmianę w majątku firmy. Zdarzenia te brane są pod uwagę w ujęciu pieniężnym.

W Internecie po wpisaniu frazy accounting Cracow znajdziemy wiele interesujących nas wyników wyszukiwania. Jako jeden z pierwszych pojawia się, Airline Accounting Center. Jest to firma, która zajmuje się audytem, księgowością, podatkami oraz finansami. Zlokalizowana jest przy alei Pokoju 78, powstała w 2003 roku. Oddział krakowski jest jednym z czterech oddziałów firmy. Obok filii w Krakowie, firma ma oddziały w Bangkoku, Meksyku i Kolonii. Firma ta świadczy usługi dla spółek grupy Lufthansa. Oferuje najwyższą jakość swoich usług świadczonych przez najlepszych specjalistów, którzy zajmują się jak najlepszą i najwyższą dbałością o klienta.

W AAC znajdują się dwa działy zajmujące się księgowością. Po pierwsze Finance Accounting. Dział ten odpowiada za realizację zadań zarówno księgowych jak i administracyjno-finansowych dla biur regionalnych. Zakres tych zadań obejmuje m.in. należności oraz zobowiązania z tytułu dostaw. Drugim działem jest dział Sales Accounting & Administation. W dziale tym odpowiednio wykwalifikowani specjaliści przetwarzają dane biletowe  i dokonują weryfikacji dokumentacji.

Oprócz AAC w Krakowie funkcjonuje wiele firm zajmujących się accountingiem, jak na przykład ta – www.talented.com.pl. Oprócz tłumaczenia tego słowa jako księgowości, można także przetłumaczyć go jako rachunkowość. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zlokalizowany przy Rakowickiej oferuje studentom kierunku Finanse i Rachunkowość na poziomie magisterskim trzy specjalizacje w języku angielskim, z czego dwie z nich to International Finance and Accounting oraz Corporate Finance and Accounting. Studenci takiej specjalności są przyszłością ekonomiczno-finansowych struktur międzynarodowych, a zatrudnienie będą mogli znaleźć w jednostkach Unii Europejskiej, Banku Światowego.

Artykuł z kategorii Księgowość
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page