5 powodów dlaczego nauka kolejnego języka obcego jest łatwiejsza niż pierwszego

Znajomość języków obcych to umiejętność, która przydaje się na wielu polach – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nie zawsze jednak wystarcza nam znajomość tylko jednego z języków obcych.

nauka Kolejnego Jezyka ObcegoNic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na naukę kolejnego z nich wykorzystując dostępne metody, takie jak np. skuteczne kursy od ESKK. Inne zaś obawiają się, że nie dadzą rady nauczyć się kolejnego języka. To błąd. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że nauka kolejnego języka może być łatwiejsza niż pierwszego. Jak to możliwe? Przekonajmy się.

Większa pewność siebie

W przypadku nauki pierwszego języka obcego, często czujemy się niepewnie, boimy się rozmawiać w tymże języku, uważamy, że nasza wymowa nie jest prawidłowa. Pokonanie tej wewnętrznej blokady wielu osobom zajmuje naprawdę sporo czasu. Tymczasem ucząc się drugiego języka wiemy już doskonale, że jesteśmy w stanie poradzić sobie ze swobodnym prowadzeniem konwersacji czy rozumieniem tekstu. Dlatego nauka drugiego języka jest szybsza i przyjemniejsza.

Twój umysł przyzwyczaja się do nauki języka

Aby skutecznie uczyć się języka twój mózg musi przestawić tryb swojej pracy na uczenie się nowych, nieznanych słów. W twoim umyśle powstaje specjalna sieć nowych połączeń neuronowych, które ułatwiają zapamiętywanie słów i ich znaczeń. Przyzwyczajasz się do uważnego słuchania, które pozwala ci rozumieć słowa wypowiadane w innym języku. Proces ten zajmuje sporo czasu. Jednak w przypadku nauki drugiego języka obcego, twój mózg posiada już wszystkie niezbędne narzędzia do nauki.

Masz już sprawdzone metody nauki

To kolejny powód, dla którego nauka drugiego języka idzie ci sprawniej. Po prostu wiesz już jak się uczyć, jakie metody są skuteczne w twoim przypadku a czego lepiej unikać. Dzięki temu działasz sprawnie i szybciej chłoniesz nowy język. Ważne, aby podejmując decyzję o nauce drugiego języka nie poszukiwać na nowo swojej drogi i metod nauki, które działają a wykorzystać to, co raz się już sprawdziło.

Nauka języka podobnego do tego, który już znasz – prosty sposób na oszałamiające postępy

Wszyscy doskonale wiemy, że są języki, których brzmienie oraz znaczenie poszczególnych słów są bardzo podobne. Wykorzystując to, i jako drugi język wybierając podobny do tego, który już znasz możesz zrobić naprawdę szybkie postępy, z których z pewnością będziesz bardzo dumny.

Znajomości, które masz są bardzo cenne

Często podejmując decyzję o nauce języka korzystamy z pomocy dobrych nauczycieli, innych osób uczących się języka, grup społecznościowych w internecie oraz obcokrajowców. Doskonale wiemy bowiem, że tylko realny kontakt z językiem daje doskonałe efekty. Często jednak zapominamy, że znajomości, które już mamy mogą okazać się niezwykle pomocne, również podczas nauki drugiego języka obcego. Warto je więc wykorzystać.

Jak widzisz – nauka drugiego języka obcego wcale nie musi być wyzwaniem, któremu nie uda ci się sprostać. Wprost przeciwnie, może okazać się, że dzięki umiejętnościom, które nabyłeś podczas nauki pierwszego z języków osiągniesz spektakularne postępy znacznie szybciej a sam proces uczenia się będzie o wiele przyjemniejszy.

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page