3 warianty realizacji przeprowadzki w Łodzi

Realizacja przeprowadzki to ogromne wyzwanie, które czasem mylnie jest utożsamiane ze stresem i odpowiedzialnością, a przecież nie każda przeprowadzka musi tak wyglądać. Zakres odpowiedzialności za proces przeprowadzkowy zależy od tego który z trzech wariantów realizacji usługi wybierzemy:

Wariant pierwszy – decydujemy się skorzystać z usługi tzw. „door to door” czyli z najbardziej kompleksowej usługi przeprowadzkowej. Najlepszą z metod zamówienia tego typu usługi jest umówienie się z przedstawicielem handlowym firmy na oględziny przeprowadzki, większość przedsiębiorstw przeprowadzkowych oferuje bezpłatne wyceny przeprowadzki. Na takim spotkaniu przedstawiciel firmy powinien powiedzieć nam ile kartonów i materiałów jest potrzebnych do realizacji przeprowadzki oraz przedstawić kalkulację cenową wykonania usługi. Zamówienie kompleksowej przeprowadzki oznacza dla nas, że podczas jej realizacji ekipa wykona za nas dosłownie wszystko, łącznie z zapakowaniem i rozpakowaniem przedmiotów jedynym minusem wyboru tej formy realizacji przeprowadzki jest jej wysoka cena.

Wariant drugi – decydujemy się wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową jedynie do transportu, wniesienia i zniesienia mebli, koszt wykonania takiej usługi przez jedną z Łódzkich firm przeprowadzkowych wynosi 80 zł za godzinę pracy dwu osobowej ekipy przeprowadzkowej, stawka ta naliczana jest jednak minimum za dwie pierwsze rozpoczęte godziny, czyli przeprowadzka w Łodzi może nas kosztować od 160 zł (pełna oferta cenowa dostępna jest tutaj). Niekwestionowaną korzyścią wynikającą z wyboru tego wariantu wyceny jest możliwość wpływania na cenę przeprowadzki. Na przykład jeśli chcemy za przeprowadzkę zapłacić mniej wówczas wszystkie drobne przedmioty przewozimy swoim samochodem a ekipie przeprowadzkowej zostawiamy jedynie meble.

Wariant trzeci – próba realizacji przeprowadzki na własną rękę, czyli z pomocą jedynie znajomych i rodziny znosimy i wnosimy meble, a do transportu wynajmujemy samochód z wypożyczalni. Ten wariant realizacji przeprowadzki z pewnością jest dla nas najtańszy ale przez to wiąże się również z ogromnym stresem i odpowiedzialnością.

Przeprowadzki Łódź

Czym się kierować przy wyborze firmy przeprowadzkowej

Jeśli zdecydujesz się na wybór pierwszego lub drugiego wariantu, następnym krokiem będzie wybór firmy przeprowadzkowej. Warto pamiętać by nie podchodzić do problemu w sposób impulsywny, czasem dużo lepiej jest na spokoje porównać sobie ofertę kilku przedsiębiorstw, i wybrać tę która najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Poszukiwania firmy przeprowadzkowej warto rozpocząć od Internetu, wpisując frazę przeprowadzki i nazwę swojej miejscowości czyli na przykład przeprowadzki Łódź , wówczas ukarze się nam kilkanaście stron firm przeprowadzkowych. Dokonując wyboru powinniśmy kierować się nie tylko ceną, lecz również renomą firmy potwierdzoną wykonanymi realizacjami. Jeśli już decydujemy się na wybór jednej z firm warto upewnić jak wygląda jej zakres odpowiedzialności za powierzony towar, jeśli okaże się, że firma posiada pakiet ubezpieczeń i ponosi pełną odpowiedzialność za powierzone mienie wówczas możemy być spokojni.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page