Zastosowanie kakao

kakao organiczneKakao to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. W czasach, kiedy zdrowy tryb życia staje się swego rodzaju modą, właściwości zdrowotne kakao organicznego przyciągają coraz więcej chętnych konsumentów. Ziarno kakaowca znajduje dwa główne zastosowania. Pierwsze wynika z jego niezwykle cennych właściwości zdrowotnych, bogactwa w wartości odżywcze, składniki mineralne i związki korzystnie wpływające na pracę organizmu.

Kakao organiczne w medycynie

Jednym z zastosowań kakao jest zatem medycyna. Jest to produkt często polecany przez lekarzy jako suplement diety, będący naturalną metodą walki ze schorzeniami i wzbogacania organizmu w takie składniki jak wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, selen czy miedź. Kakao okazuje się przydatne przy schorzeniach serca i układu krwionośnego. Wysoka zawartość m. in. epikatechiny korzystnie wpływa na naczynia krwionośne, wzmacniając je i zabezpieczając przed miażdżycą. Spożywanie epikatechiny wspomaga również właściwe ukrwienie mózgu, poprawiając zdolność koncentracji, pamięć i logicznego myślenia. Liczne antyoksydanty, jakie zawiera kakao organiczne, przeciwdziałają rozwojowi chorób i zapewniają naturalną odporność.

Ziarno kakaowca w kosmetyce

Drugim zastosowaniem ziarna kakaowca jest branża drogeryjna. Na rynku można znaleźć coraz więcej kosmetyków bogatych w nasiona kakao lub masła kakaowego, które korzystnie działają na skórę zniszczoną. Wykazują one przede wszystkim działanie tonizujące, polegające na oczyszczaniu skóry, ujędrnianiu i działaniu przeciwzapalnym. Żele i maści stworzone na bazie kakao, poprzez poprawę krążenia regenerują komórki, przywracając im pełną witalność. Kosmetyki takie sprawdzą się również jako idealny sposób nawilżenia skóry.

Więcej o organicznym kakao znajdziesz na stronie: kakao-sklep.pl

Ziarno kakaowca to niezwykle pożądany produkt. Wykorzystywany głównie w przemyśle spożywczym, przyciąga smakiem i wyjątkowym bogactwem medycznych właściwości. Zastosowanie znalazło również w kosmetyce, jako surowiec, z którego wytwarza się żele, maseczki i maści, mające na celu przywrócenie witalności zniszczonej skórze.

Artykuł z kategorii Zdrowie

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page