Wymiana gier na konsole

Branża gier video to jedna z najprężniej i najszybciej rozwijająca się część biznesu na całym świecie, która porywa za sobą miliony fanów. Wiele osób lubiących grać w gry z zapartym tchem śledzi poczynania swoich ulubionych firm deweloperskich, wyczekując na nowe tytuły, które porwą je w wirtualny świat, pełen przygód i niezapomnianych historii.

Gry już dawno wyszły ze stadia, które określało je jako nic nie znaczącą rozrywkę i obecnie są to ogromne produkcje pochłaniające miliony dolarów, angażujących setki specjalistów i artystów i dzieła, które pozwalają nam się zarówno rozerwać po ciężkim dniu w pracy czy szkole, przeżyć chwile pełne uniesienia, dreszcz emocji i grozy, a także wzruszać i pozostawiać cząstkę siebie w naszych sercach i umysłach.

Za popularnością gier przemawia fakt możliwości wcielenia się w swoje ulubione postacie i zmierzenia się z sytuacjami, które w życiu realnym byłyby niezwykle problematyczne, a nawet niemożliwe. Biorąc czynny udział w wydarzeniu i historii rozgrywającej się na ekranie, gracz może niemal poczuć rozgrywkę na własnej skórze, wcielając się w żołnierza, specjalnego agenta, superbohatera, kierowcę rajdowego i wiele innych postaci.

 

Ceny gier

Popularność hobby jakim niewątpliwie są gry na konsole, komputery czy urządzenia mobilne skutkuje ogromnym nakładem nośników fizycznych z grami, które spotkać można w wielu sklepach w całym kraju. Hobby, jak każde inne nie jest jednak tanie, bowiem koszt nowej gry na konsole nowej generacji, tj. PS4 czy Xbox One to koszt w granicach 200 – 260 zł za wersję standardową. Gry z tzw. przepustkami sezonowymi, dającymi dostęp do wydawanych po premierze dodatków do gry to koszt ok. 360 zł. Ceny dla kolekcjonerów są jeszcze większe, bowiem specjalne wydania gier z figurkami, albumami czy innymi przedmiotami kolekcjonerskimi zaczynają się zazwyczaj od ok. 500 zł.

Ceny nie małe, a zważywszy na fakt, że dużych premier w roku jest co najmniej kilkanaście, trzeba naprawdę sporo wyłożyć na zakup ich wszystkich.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w takich sytuacjach, gdy gier, które nas faktycznie interesują jest zbyt wiele i nie chcemy czekać roku lub dłużej aż cena spadnie jest skorzystanie z opcji jaką udzielają graczom wybrane sklepy z grami, czyli wymianę lub zakup gry używanej.

 

Może wymiana?

Wymiana gier na konsole praktykowana jest od lat za pośrednictwem portali ogłoszeniowych czy poczty pantoflowej, jednak często mogło się to wiązać z problemami natury technicznej lub niedogadania się z kontrahentem. Wymiana grami w autoryzowanym punkcie sklepowym to zawsze bezpieczniejsze rozwiązanie niż umawianie się z kimś nieznajomym, dlatego usługa ta staje się coraz popularniejsza i powszechniej praktykowana, otwierając przed graczami całkiem nowe możliwości.

Proces wymiany gry na konsole w punkcie obsługowym sklepu jest dziecinnie prosty. Wystarczy przynieść swoje stare gry do sklepu, pracownik sprawdzi ich jakość i wyceni je zgodnie z obowiązującym cennikiem (jedne tytuły będą cenniejsze od innych) i zaproponuje nam możliwość wybrania gry z oferty sklepu za określone kwotę. Nie trzeba się jej jednak sztywno trzymać, bowiem możemy wybrać grę tańszą i resztę pieniędzy otrzymamy w postaci gotówki. Możemy także wybrać grę droższą i różnice dopłacić na miejscu – podsumowuje pracownik sklepu z grami PowerPlay, który świadczy takie usługi na terenie województwa śląskiego.

Dzięki temu gracze, którzy nie chcą lub zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na wydawanie pełnych kwot na gry nowe, mogą skorzystać z oferty gier używanych i cieszyć się swoimi ulubionymi grami za dużo niższą kwotę. Jest to także okazja dla kolekcjonerów, którzy na próżno mogą szukać starszych tytułów w dużych sklepach z grami. W sklepie, który oferuje gry używane często znaleźć można prawdziwe perełki i okazy, które kolekcjonerów przyprawią o szybsze bicie serca, a wszystko odbywa się szybko sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie.

Wymiana gier na konsole to naturalna ewolucja rynku gier, który z roku na rok staje się coraz bardziej oblegany, a co za tym idzie, także droższy, dlatego warto wiedzieć, że istnieją dużo tańsze alternatywy.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page