Reishi – grzyby widmo

reishiGrzyby witalne reishi (inaczej lakownice lśniące), zdecydowanie roztaczają wokół siebie tajemniczą aurę. Występują w sześciu zróżnicowanych barwach. W Japonii, z której pochodzą, nazywane są grzybami widmo, ze względu na ich rzadkie występowanie i trudną lokalizację oraz grzybami nieśmiertelności, długowieczności czy ziołem spirytualnej mocy, gdyż cechuje je ogrom właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Reishi, już od ponad 2000 lat, rosną przede wszystkim na starych, nadpsutych drzewach śliwkowych – przeciętnie 10 takich grzybów znaleźć można na około 100 tysiącach pni. Podobno występuje możliwość ich domowej hodowli, ale metoda ta nie została nigdy spopularyzowana. Na skalę przemysłową uprawia się ją w Chinach, Japonii, Korei, Ameryce Północnej oraz na Tajwanie.

W skład lakownic lśniących wchodzą przede wszystkim polisacharydy utrzymujące równowagę potrzebnych składników w ludzkim organizmie i poprawiające jego ogólne funkcjonowanie. Znane są one z przynoszenia ulgi w bezsenności, kaszlu, astmie, alergii, osłabieniu czy przemęczeniu. Nie tylko wzmacniają nasz układ immunologiczny, ale także obniżają poziom cholesterolu we krwi i jej ciśnienie, pomagają w leczeniu cukrzycy oraz nowotworów. Wszyscy borykający się z chorobami wieńcowymi i z arytmią, mogą spodziewać się zahamowania niebezpiecznej dla życia przypadłości – tendencji do sklejania się krwinek, a cierpiący z powodu chronicznej żółtaczki typu B – redukowania jej objawów. Reishi pomagają też przy anemii, schorzeniach układu trawiennego, stanów zapalnych żołądka, wątroby i jelit.

Nie bez powodu reishi nazywane są eliksirem życia – udowodniono bowiem, że dzięki swojej budowie i składowi są w stanie walczyć z objawami starzenia się – reumatyzmem, bólami migrenowymi i zawrotami głowy, wszelkimi objawami związanymi z przekwitaniem. Grzyb ten pomaga również w zapobieganiu chorobom wątroby powstałych na skutek zbyt nadmiernego spożywania alkoholu, jak i w przypadkach jej marskości.Zaobserwowano także, że dzięki składnikom chemicznym zawartym w reishi, zabezpiecza ono przed formowaniem się mięśniaków macicy. Badania naukowe udowodniły też antynowotworowe działanie wyciągu z reishi w leczeniu raka macicy, żołądka, wątroby, trzustki, przełyku, mózgu, głowy, płuc, prostaty, chłoniaka, białaczki oraz wielu innych rodzajów nowotworów. Pacjenci zgodnie twierdzą, że spożywanie tych grzybów pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Eksperci twierdzą, że przeciętnie wystarczą 2 kapsułki ze sproszkowanym grzybem dziennie (kapsułkę można rozpuścić w niewielkiej ilości zimnej wody). Grzyby widmo potrafią radzić sobie ze zdenerwowaniem i napięciem, regulują funkcjonowanie całego organizmu. Jeżeli zatem prowadzisz aktywny i szybki tryb życia, powinieneś spróbować tego specyfiku, który ma zdolność do redukcji długoterminowego stresu, poprawy koncentracji i pomaga przy wielu schorzeniach.

Więcej informacji na temat grzybów reishi na grzyby-witalne.pl/reishi.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page